15:55 2018 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
  Gediminas Kirkilas

  Kirkilas pasiūlė iškelti Lietuvos užsienio reikalų ministrą į prezidentus

  CC0 / wikipedia / Johannes Jansson
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (55)
  11303

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužės mėnesį; kai kurie politikai jau pareiškė norą kovoti už valstybės vadovo postą, tačiau Linkevičius tokių pareiškimų nepateikė

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis, Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas pasiūlė iškelti Lietuvos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių kandidatu į prezidentus, praneša "Parlamentskaja  gazeta".

  Politikas pasiūlė valdančiajai partijai "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" iškelti užsienio reikalų ministrą kaip "bendrą koalicijos kandidatą".

  Pats Linkevičius dar nepareiškė noro dalyvauti prezidento rinkimuose.

  Anksčiau apie sprendimą dalyvauti rinkimuose jau paskelbė europarlamentaras Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Naglis Puteikis, liberalas Petras Auštrevičius, konservatoriai Vygaudas Ušackas bei Žygimantas Pavilionis, Seimo narė Aušra Maldeikienė.

  Pasak leidinio "Parlamentskaja gazeta", naujausios apklausos duomenys rodo, kad "SEB" banko ekonomistas Gitanas Nausėda vis dar yra potencialių kandidatų į prezidentus reitingo lyderis. Toliau — Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris pažadėjo atšaukti savo kandidatūrą premjero Saulio Skvernelio naudai. Ministras pirmininkas persikėlė iš trečiosios reitingo eilutės į ketvirtąją, užleisdamas vietą  buvusiam užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui.

  Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų pavasarį. Tais pačiais metais vyks ir savivaldybių vadovų bei Lietuvos atstovų į Europos Parlamentą rinkimai. Tam, kad dalyvautų prezidento rinkimuose, savarankiškas kandidatas turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių parašų. Dabartinė valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė negalės dalyvauti rinkimuose, nes baigiasi jos antroji kadencija.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (55)

  Dar šia tema

  Kodėl Visvaldas Matijošaitis gali tapti Lietuvos prezidentu
  Ekspertas: Rusijai nerūpi, kas taps Lietuvos prezidentu
  Seimo narė Maldeikienė ketina tapti kandidatu į Lietuvos prezidento pareigas
  Tegai:
  Linas Linkevičius, Gediminas Kirkilas

  Svarbiausios temos