04:42 2019 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka.

  Rusijos ambasados komentaras Lietuvos užsienio reikalų ministrui

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  14430

  Rusija nesikiša ir neketina kištis į rinkimus užsienio šalyse, ir, žinoma, nedarys to per būsimus rinkimus Lietuvoje

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Lietuvos žiniasklaida pranešė apie Lietuvos socialdemokratų partijos lyderio pasiūlymą kandidatuoti į Lietuvos Respublikos prezidento postą Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui, rašoma Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje pranešime.

  Tokia perspektyva, matyt, nepaliko abejingu užsienio reikalų ministro. Jis iškart susirūpino dėl "galimo Rusijos įsikišimo" šioje rinkimų kampanijoje, kaip visada nepagrįstai pabrėždamas, kad "tai vyksta beveik visose šalyse".

  "Panašūs veiksmai rinkimų metu vyksta beveik visose šalyse, ir būtų naivu manyti, kad Lietuva bus išimtis", — sakė Linkevičius.

  "Savo ruožtu mes norėtume nuraminti poną Linkevičių: Rusija nesikiša ir neketina kištis į rinkimus užsienio šalyse, ir, žinoma, nedarys to per būsimus rinkimus Lietuvoje" — teigiama pranešime.

  Anksčiau Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis, Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas pasiūlė iškelti Lietuvos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių kandidatu į prezidentus.

  Naujausios apklausos duomenys rodo, kad "SEB" banko ekonomistas Gitanas Nausėda vis dar yra potencialių kandidatų į prezidentus reitingo lyderis.

  Toliau — Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris pažadėjo atšaukti savo kandidatūrą premjero Saulio Skvernelio naudai. Ministras pirmininkas persikėlė iš trečiosios reitingo eilutės į ketvirtąją, užleisdamas vietą  buvusiam užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui.

  Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų pavasarį. Tais pačiais metais vyks ir savivaldybių vadovų bei Lietuvos atstovų į Europos Parlamentą rinkimai. Tam, kad dalyvautų prezidento rinkimuose, savarankiškas kandidatas turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių parašų. Dabartinė valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė negalės dalyvauti rinkimuose, nes baigiasi jos antroji kadencija.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas  ne kartą pareiškė, kad išorinis kišimasis į rinkimus tapo sistemingas, o Rusija yra didžiausia grėsmė Respublikai.

  Dar šia tema

  URM: Lietuva turi užkirsti kelią Rusijos įsikišimui į rinkimus
  Tegai:
  Linas Linkevičius, Rusijos kišimasis
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos