19:33 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  JTO komitetas susirūpino dėl to, kad visa informacija apie CŽV kalėjimą Lietuvos teritorijoje buvo įslaptinta

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. JT Žmogaus teisių komitetas paragino Lietuvą visiškai išsklaidyti įtarimą, kad Lietuvoje veikė slaptas Centrinės žvalgybos agentūros (CŽV) kalėjimas.

  "Komitetas yra susirūpinęs dėl to, kad ikiteisminis tyrimas Nr. 01-2-00015-14 nebuvo užbaigtas, nė vienas įtariamasis nebuvo identifikuotas ir visa informacija apie šio tyrimo eigą ir rezultatus buvo įslaptinta", — rašoma komiteto išvadose.

  Pavasarį Strasbūro teismas oficialiai pripažino, kad Lietuvoje 2005-2006 metais veikė slaptas CŽV kalėjimas, kuriame buvo kankinami kaliniai.

  Tyrimas pradėtas po pateikto EŽTK Saudo Arabijos piliečio Abu Zubaydah skundo. Jis yra įtariamas įvykdęs teroro išpuolį 2001 rugsėjo 11 dieną Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Teismas taip pat nurodė Lietuvai sumokėti aukai 130 tūkst. eurų. Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pažadėjo įvykdyti reikalavimus, tačiau iki šiol Lietuvos valdžios institucijos nesiėmė jokių veiksmų.

  Prieš oficialius pareiškimus jau buvo pateikta informacija, kad kalėjimas galėjo būti Antavilių gyvenvietėje, šalia Vilniaus, tačiau Lietuvos valdžios institucijos kategoriškai neigė jo buvimą respublikos teritorijoje.

  Tegai:
  CŽV kalėjimas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos