05:23 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  206

  Politikas Viačeslavas Titovas iš esmės nepasakė nieko naujo apie "miško brolių" vadą, tačiau visi šie faktai nėra žinomi tik Lietuvos visuomenei, sako politologas ir žurnalistas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, liepos 28 – Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva politologas ir žurnalistas Armenas Gasparianas teigė, kad Klaipėdos deputatas, Rusijos lietuvių sąjungos vietinio skyriaus narys Viačeslavas Titovas yra žmogus, kenčiantis dėl tiesos.

  Anksčiau Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio metu politikas išreiškė pasipiktinimą dėl idėjos Klaipėdoje įamžinti "miško brolių" vadą Adolfo Ramanauską (Vanagą), kuris Lietuvoje laikomas "nacionaliniu herojumi". Titovas sakė, kad "partizanas" galėjo prisidėti prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo.

  Po jo žodžių Klaipėdos rajono prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal straipsnį apie mirusiojo atminimo įžeidimą, o miesto taryba pradėjo apkaltą prieš Titovą.

  "Visų pirma, žinoma, parama Titovui, nes jis yra žmogus, kenčiantis dėl tiesos. Jis iš esmės nepasakė nieko naujo. Problema yra ta, kad apie tai galima kalbėti be galo ilgai. Daugiau nei 20 metų Baltijos šalyse buvo kuriamas nuosavas istorinis identitetas, kuris nieko neatitinka", — pabrėžė Gasparianas.

  Pasak žurnalisto, apie daugumą karo nusikaltėlių Lietuvoje iš tikrųjų nieko nežinoma.

  "Yra žmonių, kurie sąlygiškai yra PR, keli žmonės, ir yra tų, apie kuriuos niekas iš tikrųjų nieko nežino. Vanagaitė (lietuvių rašytoja — Sputnik) tiesiog parašė vidutiniškai apie tuos mažiausiai reikšmingus, mažai žinomus žmonijos naikinimo režimo mechanizmus Lietuvos teritorijoje. Žinoma, likusiųjų rankos nepasieks. Žinoma, pati Lietuva mažiausiai suinteresuota paskelbti šiuos dokumentus", — sakė jis.

  Po skandalo protrūkio Titovas savo Facebook puslapyje paskelbė Lietuvos TSR Aukščiausiojo teismo nuosprendį, kuriame kalbama apie Ramanausko (Vanago) nusikaltimus.

  Gasparianas pabrėžė, kad visi šie dokumentai buvo žinomi.

  "Jie yra nežinomi tik Lietuvos visuomenei. Ir jis paėmė ir kalbėjo. Akivaizdu, kad tai įžeidžia. Lietuvos atveju tai visada yra karo nusikaltėliai. Taip atsitiko, kad visi jie buvo prisidėję prie civilių sunaikinimo, kai kas prie žydų, kai kas prie rusų, kai kas prie lenkų sunaikinimo, o kai kas netgi žudė saviškius. Nereikia galvoti, kad jie nežudė savo žmonių, jie mielai žudė. <…> Tiesiog nėra įprasta apie tai kalbėti", — sakė politologas, pabrėždamas, kad sovietiniai žmonės beveik nieko nežinojo apie šios problemos egzistavimą.

  Be to, žurnalistas pridūrė, kad kitose Europos šalyse galima patekti į kalėjimą už karo nusikaltėlių heroizaciją, tačiau tokiose situacijose Baltijos šalių žmonės netgi nepasipiktina. Anot Gaspariano, kiekvienas save gerbiantis žmogus turėtų palaikyti Titovą.

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  © Sputnik
  Gaspariano interviu rusų kalba
  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Klaipėdos deputatas pateikė savo žodžių apie "miško brolį" įrodymus
  Klaipėdos deputato palaikymo mitingas vyks prie miesto tarybos pastato
  Titovui pradedama įgaliojimų netekimo procedūra
  Tegai:
  miško broliai, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos