20:15 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

  Porošenko ketina Rusijai pateikti dar vieną ieškinį

  © AFP 2018 / SERGEI SUPINSKY
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Porošenko teigia, kad Kijevas neturėtų daugiau laukti "nė minutės" ir turi suformuluoti "konsoliduotas pretenzijas"  Rusijai

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko planuoja pateikti ieškinį Rusijai "už padarytą žalą Donbase", rašo RIA Novosti.

  Pasak jo, Kijevas neturėtų daugiau laukti "nė minutės" ir turi suformuluoti "konsoliduotas pretenzijas"  Rusijai.

  "Aš kreipiausi į Ukrainos ministrų kabinetą imtis priemonių paspartinti atitinkamo tarpžinybinio koordinavimo institucijos įsteigimą", — rašė Porošenko savo Facebook paskyroje.

  Jis pridūrė, kad tokio organo atsiradimas numatytas sausio mėnesį priimtame Donbaso reintegracijos įstatyme.

  Anksčiau Kijevas kreipėsi į daugelį tarptautinių teismų, visų pirma į Europos Žmogaus Teisių Teismą ir Tarptautinį Teisingumo Teismą su ieškiniais prieš Rusiją. Skunduose Ukraina reikalauja atlyginti žalą dėl prarasto turto Kryme, patraukti atsakomybėn už tariamą žmogaus teisių pažeidimą pusiasalyje ir Donbase.

  Kijevas pakartotinai apkaltino Maskvą įsikišimu į šalies vidaus reikalus. Rusija tai neigia ir laiko tokius kaltinimus nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nedalyvauja Donbaso konflikte ir yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Krymas tapo Rusijos regionu po kovo 2014 metais įvykusio referendumo, kuriame 96.77% Krymo ir Sevastopolio gyventojų bei 95,6%  respublikos rinkėjų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos Federacijos.

   

   

  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Petro Porošenka
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos