22:53 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1083
 • RUB72.7560
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Ministras pirmininkas pareiškė, kad Titovas nusipelnė apkaltos

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (27)
  6111

  Pasak Skvernelio, deputato žodžiai apie Ramanauską-Vanagą negali būti pateisinami nuomonių įvairove

  VILNIUS, rugpjūčio 2 - Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad Klaipėdos miesto tarybos deputatas, miesto "Lietuvos rusų sąjungos" skyriaus vadovas Viačeslavas Titovas, kuris kalbėjo apie galimą "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago prisidėjimą prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo, nusipelnė apkaltos.

  "Manau, kad taip", — sakė Skvernelis interviu "Žiniu radijui", atsakydamas į klausimą, ar verta skelbti apkaltą deputatui.

  Kita vertus, ministras pirmininkas sakė, kad Titovas yra Klaipėdos tarybos narys, ir sprendimą priims pati struktūra. Pasak Skvernelio, pavaduotojo pareiškimas negali būti pateisinamas nuomonių įvairove.

  Tačiau premjeras sukritikavo Klaipėdos miesto tarybos narį Audrių Vaišvilą už tai, kad praėjusios savaitės pabaigoje mitingo metu Klaipėdoje jis miltais apibarstė Titovą, ir pabrėžė, kad "visiškai nepriimtina tokiais metodais elgtis su savo oponentais".

  Titovo klausimas

  Liepos pabaigoje Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pareiškimo, kad "partizanas", kurio garbei Klaipėdos valdžios institucijos nori įrengti lentelę ant pedagoginio universiteto pastato,  galejo dalyvauti 8  tūkstančių taikių piliečių ir vaikų žudynėse.

  Kaip pabrėžė Titovas interviu "Sputnik Lietuva", iki miesto tarybos iniciatyvos jis niekada nesidomėjo Ramanausko-Vanago biografija, tačiau pasiūlymas įrengti memorialinę lentą jo garbei paskatino ištirti klausimą. Faktai apie "miško brolių" vado gyvenimą, kuris Lietuvoje laikomas "nacionaliniu heroju", sukėlė miesto tarybos narių protestą, o vietoj diskusijos, pagal Titovo, jie visiškai atsisakė ištirti medžiagas.

  Po to ikiteisminį tyrimą prieš Titovą pradėjo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl mirusiojo atminimo paniekinimo. O Klaipėdos meras inicijavo įgaliojimų netekimo procedūrą.

  Kaip sakė deputatas interviu "Sputnik Lietuva", apkaltos sprendimas turi būti priimtas iki rugsėjo pabaigos.

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (27)

  Dar šia tema

  Titovui pradedama įgaliojimų netekimo procedūra
  Klaipėdoje vis tiek atsiras Adolfo Ramanausko-Vanago memorialinė lenta
  Politologas: Klaipėdos deputatas Titovas — žmogus, kenčiantis dėl tiesos
  Titovas: nešu grėsmę Klaipėdos valdžiai, saugodamas piliečių interesus
  Tegai:
  apkalta, Viačeslavas Titovas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos