02:39 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečių, dalyvaujančių konflikte Rytų Ukrainoje, Kijevo pusėje, skaičius yra apie du ar du su puse tūkstančio žmonių, sako atsargos pulkininkas Viktoras Baranec

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Donbase Ukrainos saugumo pajėgų pusėje kovoja keli tūkstančiai samdinių iš tokių šalių kaip Lietuva, Latvija ir Lenkija, praneša RIA Novosti su nuoroda į oficialų LLR Liaudies milicijos atstovą Andrejų Maročko. Pasak jo, užsienio instruktoriai taip pat apmoko Ukrainos kareivius.

  Interviu Sputnik Lietuva laikraščio "Komsomolskaja pravda" karo apžvalgininkas, išėjęs į pensiją pulkininkas Viktoras Baranec sakė, kad NATO šalys vis labiau "įsitraukia" į Ukrainos konfliktą, padidindamos samdinių skaičių Donbase.

  "Kelių tūkstančių skaičius — galima suprasti įvairiais būdais: ir Donecko, ir Luhansko respublikų žvalgyba nustatė jau seniai. Ir jie ten kažkur svyruoja tarp dviejų ar dviejų puse tūkstančio. Be to,  reikia atkreipti dėmesį, kad šie instruktoriai dirba šaudykliniu būdu ir pagal konkrečius profilius. Pavyzdžiui, didelį dėmesį Baltijos instruktoriai skiria Ukrainos snaiperių mokymams. Juolab, kad žinome, kai kurios NATO šalys dalijasi su Ukraina snaiperiams skirtais ginklais. Ir iš tikrųjų dabar šiuos Ukrainos snaiperius apmoko tiek Baltijos, tiek Lenkijos snaiperiai. Kalbant apie Lenkiją, lenkai tiesiog užplūdo Ukrainą… Jos (Lenkijos — Sputnik) politika Rusijos atžvilgiu yra suprantama: kuo blogiau Rusijai, tuo geriau Lenkijai ir Ukrainai", — teigė ekspertas.

  Pasak jo, tiesiogiai užsienyje dirbančių instruktorių skaičius karo zonoje kas mėnesį didėja.

  "Dabar galime sakyti, kad NATO šalys patyliukais vis labiau įsitraukia į Ukrainos konfliktą. Kalbant apie teisinę bazę, tai į ją Kijevo pasipriešinimo rėmėjai jau seniai nusispjovė. Visos šios tarptautinės taisyklės jau seniai guli kokiuose nors Europos šiukšlynuose", — papasakojo Baranec.

  Dar šia tema

  Donbaso tribunolas Porošenko pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų
  Rados narys paskelbė, kad Ukrainos klausimas pradeda erzinti Europą
  JAV Senatas sutiko suteikti Kijevui 250 mln dolerių gynybai užtikrinti
  Tegai:
  Donbasas, Baltijos šalys, Ukraina

  Svarbiausios temos