01:53 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  91

  Partijos atstovai teigia, kad tai gali sukelti rusų diasporos suskaidymą, taip pat pabrėžė, kad kai kurios žiniasklaidos ir politologai nemato skirtumo tarp "Rusų aljanso" ir Lietuvos rusų sąjungos, kuriai priklauso Titovas

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Partija "Rusų aljansas" pareiškė, kad nedalyvaus apkaltos procese prieš Lietuvos rusų sąjungos vietos skyriaus vadovą Viačeslavą Titovą, Klaipėdos miesto tarybos narį.

  Tai nurodyta partijos pranešime, paskelbtame Facebook puslapyje.

  Pasak "Rusų aljanso" atstovų, tai gali paskatinti rusų diasporos suskaidymą. Be to, jie išreiškė susirūpinimą dėl dabartinės padėties miesto taryboje.

  "Vakar mes, klaipėdiečiai, didžiavomės tuo, kad mūsų uostamiestis yra vienas tolerantiškų Lietuvos miestų. Mes didžiavomės, kad per daugelį metų Klaipėdoje buvo formuojama tolerancijos ir geros valios atmosfera, kurioje aktyviai dalyvavo nacionalinės bendruomenės, visuomeninės organizacijos, rusiškos mokyklos ir kt. Ir staiga tiesiog akimirksniu Klaipėda tapo visos Lietuvos nesutarimų vieta", — rašoma pranešime.

  "Rusų aljansas" pabrėžia, kad Titovas gali balsuoti prieš idėją įamžinti "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko (Vanago) atmintį Klaipėdoje, nesigilindamas į smulkmenas ir neprieštaraudamas nuomonei, pagal kurią Ramanauskas Lietuvoje laikomas "nacionaliniu herojumi".

  "Politikui reikėjo suprasti visą jo atsakomybės matą ir pasverti kiekvieną žodį, kurį jis pasakė. Jo publikacijos šia tema socialiniuose tinkluose toliau kaitina situaciją, ir reakcija buvo žaibiška: Klaipėdos miesto taryba inicijavo apkaltos procesą prieš Titovą", — sako partijos atstovai ir nurodo, kad balsuojant už "partizano" atminimo įamžinimą "Rusų aljanso" nariai susilaikė.

  Pasak frakcijos, dabartinė situacija bus naudinga tiems, kurie "nori parodyti visus Lietuvos rusus kaip priešus ar nelojalius piliečius" ir pabrėžia, kad daugelis žiniasklaidos ir politologų neskiria "Rusų aljanso" ir Lietuvos rusų sąjungos. 

  "Be to, pasinaudodami padėtimi, dešiniųjų radikalai pasiūlė iš valdančiosios koalicijos išmesti "Rusų aljansą", nes, pasak jų, "tai yra penktoji kolona ir galimų sunkių bandymų metu Lietuvai jie neišvengiamai pereis į priešo pusę". Ši aplinkybė suteikia mums galimybę kreiptis į etikos komisiją ir ginti savo garbę ir orumą ten", — sakoma pranešime.

  Klausimo esmė

  Liepos pabaigoje aplink Klaipėdos miesto tarybos narį Viačeslavą Titovą kilo skandalas dėl jo teiginio, kad "partizanai", kurių garbei miesto valdžia nusprendė pastatyti paminklinę lentelę ant buvusio pedagoginio instituto pastato, prisidėjo prie aštuonių tūkstančių civilių gyventojų nužudymo. Kaip savo žodžių įrodymus jis pateikė sovietų teismo nuosprendžio kopijas.

  Po jo žodžių Klaipėdos rajono prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, o miesto taryba pradėjo apkaltos procedūrą prieš Titovą.

  Interviu "Sputnik Lietuva" jis teigė, kad nesidomėjo Ramanausko (Vanago) biografija, kol jo atminties nenusprendė įamžinti mieste. Titovas pabrėžė, kad jo kolegos  atsisakė pažvelgti į medžiagą, susijusiąsu "miško brolių" vadu. Jis taip pat pridūrė, kad teisėsaugos institucijos atliko kratas jo namuose ir biure.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad Titovas, kuris kalbėjo apie galimą "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago prisidėjimą prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo, nusipelnė apkaltos.
  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad Lietuvos valdžios institucijos ketina perrašyti istorines realijas, o prieš Titovą prasidėjo tikra "raganų medžioklė".

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Titovas papasakojo apie kratas jo namuose, darbe ir automobilyje
  Lietuvoje vyksta tikras Titovo pjudymas už kitokias jo pažiūras, mano Zacharova
  Tegai:
  Rusijos aljansas, Lietuvos rusų sąjunga, Viačeslavas Titovas, Klaipėda

  Svarbiausios temos