14:37 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos URM vadovas mano, kad Gruzija artimiausiu metu netaps NATO nare

  © МИД Литвы. Кадр из архивного видео
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Pasak jo, Gruzija turėtų pasirengti politiniam sprendimui dėl šalies įstojimo į Aljansą

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Gruzija artimiausiu metu NATO nare netaps, bet galimybę šalis tikrai turės, jeigu ir toliau rodys iniciatyvą integracijai, sakė "Žinių radijui" Gruzijoje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Institucinis Gruzijos ir NATO bendradarbiavimas prasidėjo 1994 metais, kai šalis tapo programos "Partnerystė taikos labui" dalyve.

  Po 2004 metų "Rožių revoliucijos" Gruzijos ir NATO bendradarbiavimas tapo intensyvesnis. 2008 metų blandžio mėnesį Bukarešte vykusiame NATO viršūnių susitikime buvo patvirtinta, kad Gruzija ateityje gali tapti Aljanso nare, jei atitiks jo standartus. 2014 metų rugsėjo 4-5 dienomis vykusiame NATO viršūnių susitikime Velse buvo patvirtintas priemonių paketas, kuris padėtų Gruzijai siekti narystės Aljanse. Pagal priemonių paketą Gruzijoje reguliariai rengiamos bendros karinės pratybos.

  "Ta ateitis labai miglota, bet raginame Sakartvelą nesiblaškyti, tęsti ir įtvirtinti savo reformas, nes tai yra darbas ne kam kitam, o savo šaliai. Visa tai yra ilgalaikės saugumo perspektyvos. <…> Sprendimas nebus artimiausiu metu, bet tas metas ateis, jeigu Sakartvelas nenukryps nuo savo pasirinkto kurso", – antradienį "Žinių radijui" sakė Linkevičius.

  Pasak jo, Gruzija turėtų pasirengti politiniam sprendimui dėl šalies įstojimo į Aljansą.

  "O kai ateis tas politinis momentas, kai šalys bus pasiruošusios konsensusu priimti tuos svarbiausius politinius sprendimus, šalis turi būti pasiruošusi, ir jeigu ateis tas momentas ir šalis bus nepasiruošusi, kaltinti galės tik save", — pridūrė ministras.

  Anksčiau Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas išreiškė viltį, kad NATO vadovybė gebės nepriimti Gruzijos į Aljansą, nes Rusija pripažįsta Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybę, dėl to gali kilti galimų konfliktų ir rimtų padarinių.

  Gruzija 2008 metų rugpjūčio 8 dienos naktį apšaudė iš raketų paleidimo įtaiso "Grad" Pietų Osetiją, Gruzijos kariuomenės užpuolė respubliką ir sunaikino dalį jos sostinės Cchinvalio. Rusija, gindama Pietų Osetijos gyventojus, daugelis iš kurių paėmė Rusijos pilietybę, įvedė kariuomenę ir po penkių dienų kovos išstumė Gruzijos kariuomenę iš šio regiono.

  Maskva 2008 metų rugpjūčio 26 dieną pripažino Abchazijos ir Pietų Osetijos suverenumą. Rusijos vadovai ne kartą pareiškė, kad dviejų buvusių Gruzijos autonomijų pripažinimas atspindi esamas realijas ir nėra peržiūrimas.

  Dar šia tema

  Lietuvos karininkai išvyko mokytis į Gruziją
  Grybauskaitė: Gruzija yra artima Lietuvos partnerė
  Lietuva rems Gruzijos euroatlantinius siekius
  Linkevičius: pagrindinis ES hibridinės grėsmės šaltinis yra Rusija

  Svarbiausios temos