16:12 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Yandex.Taxi, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis prieštarauja valdžios kišimuisi į "Yandex.Taxi" darbą

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4020

  Anot Skvernelio, Lietuvos valdžia negali politiškai reguliuoti verslo atėjimo, ypač tų bendrovių, kurios registruotos vienoje iš ES valstybių

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvarnelis mano, kad šalies valdžios institucijų tiesioginis politinis kišimasis į "Yandex.Taxi" darbą yra netinkamas. 

  Antradienį LRT radijui ministras pirmininkas sakė, kad "Yandex.Taxi" nėra šalies strateginės svarbos bendrovė. Šiuo atžvilgiu jos darbas Lietuvos rinkoje nereikalauja slaptųjų tarnybų patikrinimų.

  "Kilo šurmulys, tai natūralu, bet tai nėra įmonė, turinti strateginę reikšmę Lietuvoje. Teisės aktai, įstatymai, kurie labai aiškiai reguliuoja tokių investuotojų atėjimą, prevencinį patikrinimą (taip pat ir mūsų specialiųjų tarnybų) šiai įmonei netaikomi, nes ji registruota Nyderlanduose", — sakė Skvernelis, pridurdamas, kad bendrovės atėjimas į rinką "gana keistas". 

  Premjeras pabrėžė, kad Lietuva yra "demokratinė visuomenė, todėl teikiamos rekomendacijos valstybės institucijoms vienareikšmiškai nesinaudoti šiomis paslaugomis". O jau kiekvienas šalies gyventojas, anot Vyriausybės vadovo, turėtų vertinti savo asmeninį saugumą.

  Paklaustas, ar šiuo metu ieškoma teisinių kelių, kaip riboti šios įmonės veiklą, Skvernelis patvirtino, kad "pirmas žingsnis padarytas, grėsmės įvardytos".

  "Ieškome, laukiame siūlymų", — pridūrė ministras pirmininkas.

  YAndex.Taxi, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Yandex.Taxi" pradėjo savo veiklą Lietuvoje liepos pabaigoje. Seimo narys, koservatorius Audronius Ažubalis iš karto pareiškė, kad servisas gali sukelti grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui. Pasak jo, programėlė gali rinkti asmens duomenis, kuriuos Rusija gali panaudoti "hibridiniame kare" prieš Lietuvą. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos ištyrė mobiliąją programą "Yandex.Taxi" ir nustatė, kad ji nesaugi. Centro specialistų duomenimis, programėlė palaiko aktyvų ryšį su 11 unikalių adresų, kurių didžioji dalis priklauso Rusijai.

  Bendrovė "Yandex.Taxi" savo ruožtu pareiškė, kad kaltinimai jai nėra pagrįsti. ES vartotojų duomenis saugo ir naudoja tarnyba pagal Europos Sąjungos teisės aktus ir ypač GDPR. Be to, bendrovė griežtai laikosi mobiliųjų platformų "Andoid" ir "iOS" savininkų reikalavimų dirbti su naudotojo informacija.

  Dar šia tema

  Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ragina nenaudoti "Yandex.Taxi"
  Estija, priešingai nei Lietuva, ramiai vertina "Yandex.Taxi"
  Pavojingas taksi su Rusijos virusu
  Tegai:
  Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos