10:44 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Pasak teisingumo ministro, kalbėdami apie artėjančius rinkimus ekspertai įžvelgia juodųjų technologijų grėsmę, kuomet politinių kampanijų dalyviams gali talkinti specialistai iš "Lietuvai nedraugiškų valstybių"

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Vakar Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtam Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pakeitimo projektui, kuriame numatyta, kokių valstybių konsultantai galės konsultuoti Lietuvoje vyksiančių rinkimų dalyvius, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

  Pasak teisingumo ministro, kalbėdami apie artėjančius rinkimus ekspertai įžvelgia juodųjų technologijų grėsmę, kuomet politinių kampanijų dalyviams gali talkinti specialistai iš "Lietuvai nedraugiškų valstybių". Dėl to jis siūlo įstatyme numatyti, kurių valstybių ekspertai galės talkinti rinkimų metu.

  Įstatymo pataisose siūloma, kad teisinių, politinės kampanijos organizavimo, konsultavimo ir mokymų paslaugų sutartis būtų galima sudaryti tik su Lietuvos Respublikoje, kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos valstybėje narėje ar Europos ekonominės erdvės valstybėje įregistruotais juridiniais asmenimis ar šių valstybių piliečiais. 

  Šiandien galiojančiame įstatyme tokios nuostatos ėra. 

  Taip pat įstatymo projekte siūloma pakelti didžiausią vieno savarankiško politinės kampanijos dalyvio politinės kampanijos išlaidų dydį, įvedant su vidutiniu darbo užmokesčiu susijusią skaičiuoklę. 

  Pavyzdžiui, šiuo metu politinė partija vyksiančiuose Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje pagal įstatymą gali išleisti ne daugiau kaip 730 tūkst. eurų. Pagal naują teisinį reglamentavimą ši suma didėtų iki 1,11 mln. eurų. Daugiau lėšų galės išleisti ir politinių kampanijų dalyviai vienmandatėse apygardose. 

  Šiam įstatymo projektui įgyvendinti papildomų biudžeto lėšų nereikės. 

  "Paskutinį sykį maksimalus lėšų dydis buvo nustatytas 2004 metais. Nuo tada smarkiai išsaugo ir samdomų darbuotojų atlyginimai, todėl politinių kampanijų dalyviams prieš gerą dešimtmetį nustatytų limitų jau nebeužtenka," – teigia teisingumo ministras.

  Šios pataisos artimiausiu metu bus svarstomos Seime.

  VSD įtarimai

  VSD įsitikinęs, kad artėjant 2019 metų Lietuvos prezidento, Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimams Rusija bandys daryti stipresnį poveikį politiniams ir visuomeniniams procesams Lietuvoje, sieks, kad jai palankios politinės jėgos keltų kandidatus rinkimuose ir turėtų savo atstovų valdžios institucijose.

  Dar šia tema

  Trampas: geresniems ryšiams su Rusija nepritaria tik "bukagalviai"
  Kitąmet politinėms kampanijoms galima išleisti iki 730 tūkst eurų
  Jėgos struktūros daro didelę įtaką prezidento rinkimams
  Grybauskaitė vetavo Referendumo įstatymo pataisas
  Tegai:
  rinkimai, Teisingumo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos