23:55 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Aljanso karininkai leidžia sau veikti aplaidžiai Baltijos šalių oro erdvėje, nes jos NATO yra antrosios klasės šalys, teigia karo ekspertas Aleksandras Žilinas

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo tai, kad Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvas virš Estijos teritorijos atsitiktinai paleido raketą, savo Twitter puslapyje teigdama, kad "NATO karinis blokas yra nenaudingas".

  Antradienį Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvas "Eurofighter Typhoon", atlikdamas NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių, per klaidą paleido virš Estijos "oras-oras" klasės raketą AIM-120 AMRAAM. Išankstiniais duomenimis, raketa galėjo nukristi į neapgyvendintą gamtos draustinio Endla teritoriją. Po incidento Ispanijos karinių oro pajėgų pilotai buvo nušalinti nuo skrydžių, kol paaiškės aplinkybės.

  Interviu Radio Sputnik karo ekspertas Aleksandras Žilinas sakė, kad jokios šalies pilotas neleistų sau to, kas atsitiko Estijoje.

  "Jis [incidentas] yra natūralus dėl daugelio priežasčių. Pirma ir pagrindinė priežastis — Rytų Europos šalys pagrindinėms Aljanso valstybėms yra kažkas panašaus į treniruočių poligoną, kur galima sau leisti aplaidumą, kaip šiuo atveju. Ir aš jus tikinu, kad jokios šalies pilotas neleistų sau taip aplaidžiai veikti, tarkime, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos oro erdvėse. Na, Estijoje galima, Rumunijoje galima, Lenkijoje galima, nes tai yra "antrosios klasės" NATO narės", — teigė ekspertas.

  Žilinas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Aljansas  ignoruoja Baltijos šalis.

  "Kai girdžiu jų isterijas: "Rusija rytoj mus puls, kad okupuotų mus" ir taip toliau, aš noriu pasakyti, kad "vaikinai, artimiausius trejus metus jums ant galvos tiek daug raketų numes, kad jūs greičiau pasiprašysite prieglobsčio po mūsų (Rusijos —Sputnik) skėčiu, nei mes jus užkariausime". Todėl čia yra akivaizdus neatsargumo faktas. Ir aš noriu patarti savo broliams NATO: jei norite, kad jūsų pratybos vyktų tiesiog kerinčiai, paimkite Ukrainą į savo gretas. Tai bus linksma", — pabrėžė ekspertas.

  Dar šia tema

  Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos
  Tegai:
  NATO, raketa, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos