08:42 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka.

  Širinskienė kreipėsi į FNTT ir VMI dėl Landsbergio galimai įtartino sandorio

  © Photo: facebook / Jaunųjų konservatorių lyga
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6720

  Parlamentarė  kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT), o Valstybinės tarnybinės etikos komisijos (VTEK) Seimo narė paprašė įvertinti galimai nedeklaruotų akcijų faktą

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Seimo narė Agnė Širinskienė teigia, kad konservatorius Gabrielius Landsbergis galimai slepia įtartino sandorio už beveik milijoną eurų aplinkybes ir nedeklaruoja turimų akcijų, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Parlamentarė  kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT), o Valstybinės tarnybinės etikos komisijos (VTEK) Seimo narė paprašė įvertinti galimai nedeklaruotų akcijų faktą.

  "Manau, kad konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis turėtų visuomenei ir kompetentingoms institucijoms paaiškinti, kokiomis lėšomis jis šių metų gegužės 16 dieną įsigijo investicinio fondo "SEB Modern Growth Fund" vertybinių popierių už 750 tūkstančių eurų ir kodėl, turto deklaracijoje nurodydamas jo paties turimų akcijų vertes, ryšio su uždarąja akcine bendrove jis nedeklaruoja privačių interesų deklaracijoje, nors to ir reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai", — sako Širinskienė.

  Pasak jos, politikų pajamos ir valdomas turtas, dalyvavimas versle, ką ir reiškia Landsbergio turimos akcijos, turi būti visuomenei aiškūs ir pateikti viešai tam, kad visi suprastume, jog politikas nepainioja dalyvavimo versle su valstybės valdymu ar neturi interesų, kuriuos nuo mūsų visų dėl vienos ar kitos priežasties slepia.

  VMI ir FNTT adresuotame Seimo narės Agnės Širinskienės kreipimesi nurodoma, kad iš konservatorių lyderio ir jo sutuoktinės praėjusių metų turto deklaracijų matyti, kad 2018 metų pradžioje šeima negalėjo būti sukaupusi tokios piniginių lėšų sumos, kokia būtų reikalinga apmokėti "SEB Modern Growth Fund" vertybinių popierių įsigijimą.

  Seimo narė pabrėžia, kad per 2018 metus Gabrielius Landsbergis privačių interesų deklaracijoje nedeklaravo jokių šeimos turto pardavimo sandorių, gautų papildomų paskolų ar dovanų, dėl to ir kyla klausimas mažiausiai dėl 280 tūkst. eurų piniginių lėšų kilmės. Paaiškinimo dėl lėšų kilmės Landsbergis nepateikė ir žiniasklaidai, nors ji šiuo klausimu domėjosi.

  Dar šia tema

  FNTT aiškinasi milijonines sumas siekiančias nelegalias taksi pajamas
  FNTT neaptiko nusikalstamos veikos požymių Markausko šeimos versle
  Trys Lietuvos naftos bendrovės nesumokėjo daugiau nei 3 mln eurų mokesčių
  Tegai:
  nedeklaruotas turtas, privatūs interesai, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos