06:11 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius, archyvinė nuotrauka.

  Seimas tampa uždaresnis: kai kurie parlamentarai siūlo neteikti informacijos

  © Facebook / Alio, Raseiniai
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3720

  Lietuvos rinkėjams atsiranda vis daugiau kliūčių sužinoti apie Seimo narių darbą, jau neberenkama detali parlamentarų pasisakymų statistika

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Anksčiau, kiek Seimo nariai pasisakė per posėdžius, buvo galima sužinoti, apsilankius Seimo internetiniame puslapyje, o dabar ši informacija neprieinama, rašo LRT.

  Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius žada, kad iki šių metų pabaigos Seimas vėl turėtų tapti atviresnis – bus galima sužinoti net kiekvieno parlamentaro darbotvarkę.

  Rinkėjams užvertas kelias sužinoti, kiek kartų jo išrinktas parlamentaras pasisakė ar pateikė klausimų per posėdį. Dar vasarį Seimo valdyba nutarė neberinkti detalios pasisakymų statistikos. Dėmesį į tokį pasikeitimą atkreipusi Seimo narė Aušrinė Armonaitė stebisi, kad dabar visos institucijos kaip tik stengiasi tapti atviresnės, o Seimas tampa uždaresnis.

  Pasak Armontaitės, nuo tada kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, Seimas atvėrė vis daugiau duomenų remdamasis būtent kitų parlamentų patirtimi, ir štai šiais metais sužinome, kad dalis duomenų yra užveriama nuo rinkėjų.

  Ji sakosi mananti, kad priežastis ta, jog dalis Seimo valdančiojoje daugumoje esančių valstiečių seimo narių nėra pratarę nė žodžio, ir taip siekiama apsaugoti juos nuo papildomo žiniasklaidos dėmesio.

  Gyventojai sako, svarbu, kad Seimo nariai kalbėtų, diskutuotų, nes tokia jų duona. Jei parlamentaras per visą kadenciją neprataria nė žodžio – už ką tada gauna atlyginimą? Kiekvienoje kadencijoje, tokių tylenių būna net po kelis.

  Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius teigė, kad sprendimą neteikti informacijos apie pasisakymų skaičių pasiūlė kai kurie parlamentarai, ir valdyba į tai atsižvelgė. Tačiau, pasak  Nekrošiaus, apie Seimo tylenius vėl bus galima sužinoti. Planuojama, iki naujųjų metų visi norintys galės interneto puslapyje matyti net kiekvieno Seimo nario darbotvarkę.

  "Gegužės mėnesį aš valdybos paprašiau pateikti visus duomenis visuomenei, ir mano tam siūlymui buvo pritarta. Mes tą projektą derinome su "Transparency International". Jų požiūris – kad Seimo nariai kuo daugiau matytųsi, kuo daugiau darbotvarkių matytųsi ir apskritai, ką jie veikia. Tai tą projektą patvirtinome, ir iki šių metų pabaigos jis turi būti įgyvendintas", — sakė Seimo vicepirmininkas.

  Seimas maksimaliai turi rodyti, ką daro. Tai atspindi kiekvieno parlamentaro darbo kokybę. Juolab, kad  užsienio parlamentai vis daugiau stengiasi informuoti apie save.

  Liepą "Vilmorus" atlikta apklausa skelbia, kad Seimu pasitiki šiek tiek daugiau nei 9 proc. gyventojų, mažiau pasitikima tik partijomis.

  Dar šia tema

  Karbauskis teikia projektą ankstesnių valdžių priimtiems sprendimams taisyti
  Konservatoriai prašo Karbauskio paviešinti neturtinių teisių perleidimo sutartis
  Seimas suabejojo pasiruošimu amnestuoti apie 300 nusikaltėlių
  Žmonių skurdas ― prekybininkų ir bankininkų turtas
  Tegai:
  informacija, darbas, Seimo nariai, Seimas

  Svarbiausios temos