19:40 2019 Gegužės 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1161
 • RUB71.9646
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Izraelio Ministru Pirmininku Benjaminu Netanyahu, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvos prezidentė palaikė Izraelio asociacijos su ES atnaujinimą

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Susitikime Grybauskaitė ir Netanjahu aptarė Izraelio ir Europos Sąjungos santykius, Vidurio Rytų taikos procesą, globalaus saugumo bei stabilumo stiprinimas, padėtis Sirijoje ir Irane bei Holokausto aukų atminimą

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanjahu, kuris šiomis dienomis lankosi Lietuvoje.

  Susitikimo metu šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva suinteresuota stiprinti glaudžius politinius ir ekonominius ryšius su Izraeliu, kuris yra viena inovatyviausių ir pažangiausių valstybių pasaulyje.

  "Mūsų šalis yra tvirta Izraelio ir Europos Sąjungos dialogo rėmėja ir palaiko ES Asociacijos Tarybos su Izraeliu veiklos atnaujinimą", — teigė Grybauskaitė.

  Tačiau santykiuose su Izraeliu išlieka tarptautinės bendruomenės nevienareikšmiškai vertinamų klausimų. Lietuva nuosekliai laikosi Jungtinių Tautų ir ES pozicijos, kad taiką Vidurio Rytų regione įmanoma užtikrinti tik derybų keliu pasiekus dviejų valstybių sambūviu pagrįstą sprendimą.

  Susitikime taip pat kalbėta apie Holokausto aukų atminimo įamžinimą, litvakų kultūros puoselėjimą ir tarpusavio ryšių stiprinimą.

  Į Lietuvą ketvirtadienį istorinio vizito atvyko Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu. Per keturių dienų viešnagę Netanjahu sieks užsitikrinti didesnę Baltijos šalių paramą tarptautinės politikos klausimais ir pagerbs Lietuvos žydų paveldą.

  Ketvirtadienį Netanjahu susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu. Jie aptarė bendradarbiavimo perspektyvas ekonomikos, gynybos, kibernetinio saugumo, mokslo ir inovacijų, kultūros bei turizmo srityse. 

  Artėjant Netanjahu vizitui į Lietuvą, Izraelio istorikas, Saimono Vizentalio centro Jeruzalės filialo vadovas Efraimas Zurofas pareiškė, kad premjeras turi atminti, kokie iškraipymai egzistuoja šioje Baltijos respublikoje su požiūriu į Holokausto istoriją. Pasak jo, premjeras savo vizito išvakarėse turėtų susipažinti su Lietuvos "laisvės kovotojo" Adolfo Ramanausko-Vanago biografija, kad  "suprastų rimtus Holokausto iškraipymo mastus Baltijos šalyse, ypač Lietuvoje".

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybų partijos darbuotojų žudynių.

  Prieš Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje gyveno daugiau nei 200 tūkst. žydų, daugiau nei 90 procentų Lietuvos žydų bendruomenės buvo sunaikinta nacių okupacijos metu.

  Dar šia tema

  Netanyahu Maskvoje "Nemirtingojo pulko" žygyje nešė Volfo Vilenskio portretą
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Benjamin Netanyahu, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos