20:35 2019 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0985
 • RUB70.2637
  Senatorius Makeinas, archyvinė nuotrauka

  Landsbergis siūlo Lietuvoje įamžinti Makeino atminimą

  © REUTERS / Aaron Bernstein
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5213

  Makeinas buvo žinomas kaip aktyvus JAV prezidento Donaldo Trampo politikos priešininkas; be to, senatorius nuolat priešinosi Rusijai ir palaikė sankcijų griežtinimą

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Seimo partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" pirmininkas Gabrielius Landsbergis pasiūlė Vilniaus merui Remigijui Šimašiui įamžinti sostinėje JAV senatoriaus Džono Makeino atminimą, pranešė RIA Novosti.

  Kaip mano konservatorius, šiuo tikslu reikia išskirti "vieną iš viešųjų erdvių".

  Senatorius iš Arizonos Džonas Makeinas mirė sekmadienį, eidamas 82-uosius gyvenimo metus. Prieš metus politikui buvo diagnozuota agresyvi smegenų vėžio forma.

  Makeinas buvo žinomas kaip aktyvus JAV prezidento Donaldo Trampo politikos priešininkas. Be to, senatorius priešinosi Rusijai ir palaikė sankcijų griežtinimą.

  "The New York Times" duomenimis, Makeino šeima nesutiko pakviesti Trampą į politiko laidotuves. Tikimasi, kad viceprezidentas Maikas Pensas atvyks į laidojimo ceremoniją. Taip pat laidotuvėse kalbas pasakys buvę prezidentai Barakas Obama ir Džordžas Bušas Jaunesnysis.

  Savo ruožtu "Washington Post" pranešė, kad Trampas uždraudė paskelbti Baltųjų rūmų parengtą pranešimą spaudai dėl senatoriaus mirties. Pasak leidinio šaltinių, prezidento administracija parengė pareiškimą, kuriame Makeinas pagerbiamas už herojizmą Vietnamo kare, nelaisvę ir tarnavimą JAV. Vis dėlto prezidentas nusprendė vietoj oficialaus Baltųjų rūmų pranešimo apsiriboti Twitter žinute.

  Dar šia tema

  Amerikos reindžeriai Lietuvoje: visiems žinoma karinė paslaptis
  Vakarų susidomėjimas Baltijos šalimis auga ― būtų geriau, jei jos liktų nežinomos
  Makeinas paragino JAV valdžią organizuoti kibernetines atakas prieš Rusiją
  Tegai:
  atminimo ženklas, Džonas Makeinas, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos