05:19 2019 Kovo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1291
 • RUB72.5964
  Politinės konjunktūros centro direktoriaus pavaduotojas, politologas Olegas Ignatovas

  Ekspertas: siūlydama įamžinti Makeino atminimą, Lietuva nori pakenkti Rusijai

  © Photo: facebook / Oleg Ignatov
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6701

  JAV senatorius buvo žinomas dėl griežtų pareiškimų apie Rusiją. Konservatoriaus Gabrieliaus Landsbergio iniciatyva skirta parodyti, kad Makeino pažiūras palaiko ir Lietuvos politikai, mano politologas Olegas Ignatovas

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Seimo partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pirmininkas Gabrielius Landsbergis pasiūlė Vilniaus merui Remigijui Šimašiui įamžinti sostinėje JAV senatoriaus Džono Makeino atminimą.

  Džonas Makeinas mirė sekmadienį, eidamas 82-uosius gyvenimo metus, nuo smegenų vėžio.

  Interviu Sputnik Lietuva Politinės konjunktūros centro direktoriaus pavaduotojas, politologas Olegas Ignatovas papasakojo, kad tokia iniciatyva gali būti vertinama, atsižvelgiant į Vilniaus politiką, kuri laiko Rusiją varžovu.

  "Tai būdas pakenkti Rusijai. Makeinas labai palaikė šias buvusios Sovietų Sąjungos valstybes, aš turiu omenyje valstybes, kurios priklausė Rytų blokui, ir daug važiavo ten ir kalbėjo su vietos elitu. Sunku suprasti motyvaciją tokiais atvejais. Istorija su Nemcovu yra skaidresnė", — pabrėžė ekspertas.

  Pasak jo, Landsbergio pasiūlyme galima pastebėti daug motyvų.

  "Makeinui nepatiko Rusijos vyriausybė, ir dabartinei Lietuvos valdžiai taip pat nepatinka Rusijos vyriausybė, ir tuo paaiškinami jo norai. Man atrodo, čia viskas sutapo. Žinoma, kad Rusijos ir Baltijos respublikų santykiai dabar labai sudėtingi. Todėl natūralu, kad šioje situacijoje Rusija nemato jų kaip savo sąjungininkių. Taip pat šios Baltijos respublikos žiūri į Rusiją kaip į priešą. Tai diktuoja tokie demonstratyvūs žingsniai iš Lietuvos pusės šioje situacijoje", — pabrėžė Ignatovas.

  Makeinas buvo žinomas kaip aktyvus JAV prezidento Donaldo Trampo politikos priešininkas. Be to, senatorius priešinosi Rusijai ir palaikė sankcijų griežtinimą.

  Dar šia tema

  JAV senatorius Džonas Makeinas mirė nuo smegenų vėžio
  Makeinas paragino JAV valdžią organizuoti kibernetines atakas prieš Rusiją
  Tegai:
  Olegas Ignatovas, Džonas Makeinas, Gabrielius Landsbergis, Rusija, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos