07:34 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Šiandien trys Belgijos ir Liuksemburgo kariuomenių karinės technikos konvojai judės į NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės nuolatinės dislokacijos vietą Rukloje

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Į Lietuvą buvo pristatyti daugiau kaip 60 Belgijos ginkluotųjų pajėgų karinės įrangos vienetų, jie papildys NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

  "65 karinės technikos vienetai atvyko jūra į Klaipėdos uostą, iš kur trimis kolonomis pagrindiniais sausumos keliais Klaipėda – Kaunas – Jonava –  judės į bataliono dislokavimo vietą mieste Rukloje, Jonavos rajone", — sakoma pranešime.

  Tarp atvykusių įrenginių dominuoja pėstininkų karo technika "Piranija", kurių yra keletas modifikacijų: su 90mm ir 30mm pabūklais arba su 12.7mm kalibro pabūklu, naudojama kaip pėstininkų kovos mašina.

  Belgija prie NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje šį kartą prisideda skirdama motorizuotąją pėstininkų kuopą, kurią sudaro 250 karių.

  Kartu su Belgijos pėstininkais atvyko Liuksemburgo ginkluotųjų pajėgų žvalgybos padalinys, kurio skaičiaus neskelbiamas.

  Remiantis Šiaurės Atlanto aljanso sprendimu, "siekiant sustiprinti NATO Rytų flangą" 2017 metais Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje buvo dislokuotos NATO bataliono lygos kovinės grupės, sudarytos iš NATO narių padalinių.

  Šiuo metu Lietuvoje dislokuotą kovinę grupę sudaro apie 1200 karių iš aštuonių NATO šalių, Belgijos, Vokietijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos ir Čekijos.

  Dar šia tema

  NATO šalia Rusijos sienų dislokavo 10 tūkstančių karių
  Lenkija paragino JAV dislokuoti tankų diviziją šalyje
  Baltijos mobilizacija: lietuviai bėga iš respublikos, NATO ateina
  Tegai:
  batalionas, Belgija, karinė technika

  Svarbiausios temos