05:33 2019 Kovo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1291
 • RUB72.5964
  Kęstutis Navickas, archyvinė nuotrauka.

  Aplinkos ministras ketina uždrausti kūrenimą kietuoju kuru

  © Photo: Facebook / Kęstutis Navickas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Aplinkos ministras siūlo uždrausti kūrenti kietuoju kuru vietose, kuriose yra centrinis šildymas, o pastarasis – žymiai brangesnis nei malkos

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis neigiamai įvertino dabartinio aplinkos ministro Nacionaliniame oro taršos mažinimo plane numatomą draudimą kūrenti malkomis, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Aplinkos ministras siūlo uždrausti kūrenti kietuoju kuru vietose, kuriose yra centrinis šildymas. O pastarasis – žymiai brangesnis nei malkos. Kalbant paprasčiau, eiliniam piliečiui, ieškančiam pigesnės kuro alternatyvos, bus užmautas apynasris ir jis priverstinai turės naudotis brangesniu centriniu šildymu.

  Tokios aplinkos ministro užmačios ne juokais gąsdina mažiau pasiturinčius žmones, tačiau šią vasarą prie to jau turėjome priprasti. Juk dar visai neseniai tas pats Kęstutis Navickas kaip tyčia vėl "lyg iš oro šovė" – reikalingas dyzelinių automobilių apmokestinimas. Ši naujiena taip įaudrino mūsų visuomenę, kad net premjeras, grįžęs po atostogų, turėjo teisintis dėl su Vyriausybės galva nederintų nuostatų.

  Pasak Seimo nario Vytauto Kamblevičiaus, "orinis" ministras vis rangėsi, bandė išsisukinėti, teisintis, tačiau buvo priverstas nuryti karčią piliulę ir pripažinti, kad padarytos rimtos klaidos. 

  Parlamentaras piktinasi, kad ministras apsijuokė jau vien tada, kai oficialiai įregistruotą planą pavadino "juodraštiniu variantu", tačiau pastebi ir kitą problemą – antrą kartą šią vasarą ministras išmeta visuomenę priešinančias idėjas, nederinęs jų su savo vadovu, t. y. Ministru Pirmininku.

  Politikos apžvalgininkai jau nebesistebi, kuomet aplinkos ministras vadinamas vienu silpniausių ministrų, tačiau ministerijos vadovo dalykiniai gebėjimai turėtų būti kompensuojami bent tinkamu komunikavimu.

  Tačiau Navicko valdoma ministerija ne tik ruošia "juodraštinius" projektus, bet užsiima eilinių piliečių gąsdinimu, taip supriešindama ir taip ne visada vieningą mūsų tautą.

  Vytautas Kamblevičius viešai klausia ministro, ar ne laikas stabtelėti,  susimąstyti ir padaryti išvadas? Jei klausimas liks neišgirstas, tuomet parlamentaras sakosi palinkėsiąs, prieš dar kartą bandant supriešinti visuomenę, pasikonsultuoti su premjeru, kuriam dažniausiai ir tenka skalbti "ministro-profesionalo" mundurą.

  Kamblevičius primena, kad derybose su "valstiečių" frakcija dėl frakcijų susitarimo ir galimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos parėmimo pateikti konkretūs derybiniai punktai, kurie  yra svarbiausi.

  Lengvatinis tarifas šilumos gamyboje naudojamam kurui yra vienas iš prioritetų. Pasak Seimo nario, Navickas specialiai daro viską, kad kietąjį kurą naudojantiems būtų kuo blogiau, o tai jau kardinaliai prieštarauja pateiktam siūlymui. Tokie ministro žingsniai verčia pamąstyti, ar neverta jam grįžti prie meldinių nendrinukių apsaugos. Juk geriau būti savo vietoj, nei nuolat teisintis ir kalbėti "orinius" dalykus.

  Anksčiau Lietuvos socialdemokratų frakcijos atstovai prašė prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Sauliaus Skvernelio įvertinti aplinkos ministro Kęstučio Navicko veiklą.

  Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas sako, kad jeigu nei Prezidentė, nei Vyriausybės vadovas neįvertins aplinkos ministro veiklos, opozicinės frakcijos rudenį vėl rinksis kalbėtis dėl interpeliacijos teikimo Kęstučiui Navickui. Tai jau būtų antra interpeliacija šiam ministrui. Pavasario sesijoje Navickas išvengė atstatydinimo, paremtas valdančiųjų balsų.

  Dar šia tema

  Seime pripažino, kad draudimas įvežti naudotus automobilius pažeidė Konstituciją
  Šiandien prasidėjo piketų banga "Už medžius"
  Aplinkos ministras pasiūlė geriausią atliekų tvarkymo būdą
  Verslininkai gali prisitaikyti prie naujosios atliekų apskaitos sistemos
  Tegai:
  kuras, Aplinkos ministerija, Kęstutis Navickas

  Svarbiausios temos