17:19 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  738

  Seimo narė pasidalijo savo prielaidomis dėl Kauno mero veiklos devintajame dešimtmetyje ir išvadomis apie tai, kad jis tariamai gavo pinigų iš suteiktą informaciją

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Frakcijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai narė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad Kauno meras Vysvaldas Matijošaitis turėjo ryšių su KGB. Apie tai ji parašė savo Facebook paskyroje.

  "Šiaip įrodymų neįmanoma rasti be KGB archyvų Rusijoje išviešinimo, tačiau mano kukliais analitiniais vertinimais, V. Matijošaičio verslo pradžia 1991 metų rugsėjį (tada jis išėjo iš policijos Kaune) gali būti susijusi su KGB pinigais", — parašė politikė.

  Juknevičienė teigia, kad tais metais jis buvo Požėlos rajono milicijos viršininko pavaduotojas bei buvo atsakingas iš esmės už politiką - visi neformalai, jaunimas, Sąjūdis ir tt. Anot jos, ši pareigybė įrodo tiesioginį bendravimą su KGB.

  "Vilniuje analogiškas pavaduotojas buvo atsakingas už garsųjį "bananų balių". Jei kažkas panašaus būtų vykę tuomet Kaune, tai būtų buvusi V. Matijošaičio atsakomybė protestuotojus sutramdyti“, — pareiškė Seimo narė.

  Politikė teigia, kad Maskvos KGB į Naujosios Vilnios banką pervedė pinigus, neva skirtus operatyvinei veiklai, tačiau jokis veiklos KGB jau nevykdė.

  "Neabejojama, kad tie pinigai buvo skirti saviems, kad kabintųsi į verslą. Taip atsirado KGB kadrinių darbuotojų valdomi viešbučiai Vilniuje, nekilnojamo turto, saugos agentūros", — įsitikinusi Juknevičienė.

  Jos nuomone, jei kada nors pasitvirtins tokios KGB investicijos, tai ši investicija yra "gana sėkminga". Dabar Juknevičienė laukia reakcijos iš "Kremliaus ir Matijošaičio trolių“, kurie tik dar labiau įrodys tą ryšį.

  Anksčiau frakcijos konservatorius Arvydas Anušauskas pasiūlė Seimas patikrinti visus valstybės pareigūnus, kurie dalyvauja bet kokiuose rinkimuose, dėl bendradarbiaudamo su užsienio specialiųjų tarnybų atstovais.  Konkrečiai Anušauskas paragino patikrinti miestų merus dėl bendradarbiavimo su užsienio agentais, taip pat nutraukti Seimo narystę tiems politikams, kurie nuslėpė tokius ryšius.

  "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" vadovas Ramūnas Karbauskis sakė, kad neprieštarauja Anušausko idėjai, tačiau jis abejoja, ar tokia procedūra bus įgyvendinta apskritai.

  Pastaruoju metu Lietuvos politikai vis dažniau bando įkaltinti  oponentus "ryšiais su KGB". Taip Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pradėjo skelbti tariamai "KGB agentų" sąrašus, tai sukėlė didžiulį skandalą šalyje. 2018 metų pradžioje rezistencijos centras apkaltino 2014 metais mirusį Lietuvos aktorių Donatą Banionį ir 2016 metais mirusį Lietuvos kamerinio orkestro derigentą Saulių Sondeckį ryšiais su KGB. Vėliau Lustracijos komisija nustatė, kad abu menininkai nebendradarbiavo su sovietų specialiomis tarnybomis.

  Dar šia tema

  Komunistai yra neteisėti! O kaipgi Dalia, Linas ir kiti?
  Kodėl Visvaldas Matijošaitis gali tapti Lietuvos prezidentu
  Kauno meras įtariamas verslu Kryme
  Tegai:
  Visvaldas Matijošaitis, Rasa Juknevičienė, KGB

  Svarbiausios temos