20:32 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Raimundas Karoblis, archyvinė nuotrauka

  Karoblis mano, kad Rusijos pratybos "Vostok-2018" yra "normalus dalykas"

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Krašto apsaugos ministras teigia, kad didžiausios Rusijos karinės pratybos "Vostok 2018" nėra tiesioginis pasiruošimas karui

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Antradienį Rusija paskelbė, kad ruošiasi didžiausioms istorijoje karinėms pratyboms. Numatyta, kad jose dalyvaus 300 tūkst. sausumos, jūrų ir oro pajėgų karių, 36 tūkst. karinės technikos vienetų.

  Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis nemano, kad šios pratybos yra koks nors neįprastas pasiruošimas karui, kaip skelbia kai kurie ekspertai.

  Ministras LRT Radijo laidai "Ryto garsai" teigė, kad visos pasaulio valstybės rengia karines pratybas, vienaip ar kitaip ruošiasi karui, todėl, anot jo, tai yra normalus dalykas. Be to, jis atkreipia dėmesį, kad ir Lietuva vykdo karines pratybas, tokiu būdu ruošdamasi gynybai.

  "Be jokios abejonės, tai yra karinės galios demonstravimas. Rusija siekia visiškai atkurti savo įtaką ir galią kaip globali tarptautinė žaidėja. Rusijos kariuomenė yra vienas iš instrumentų [kaip tai padaryti]. Bet, kita vertus, visos kariuomenės vienaip ar kitaip ruošiasi karui", — tvirtina Karoblis.

  Todėl, mano ministras, nereikia "kažko bijoti ir gąsdintis".

  Beveik 300 tūkst. karių, 36 tūkst. tankų, šarvuočių ir kitų transporto priemonių, daugiau nei 1000 sraigtasparnių, orlaivių ir bepiločių orlaivių  dalyvaus "Vostok-2018" pratybose, kurios taps didžiausiomis Rusijos karinėmis pratybomis nuo 1981 metų, kai vyko garsios pratybos "Zapad-81". Pratybos "Vostok-2018" vyks rugsėjo 11-15 dienomis.

  Pajėgų didinimas

  NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, siekiant stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą regione, Lietuvoje dislokuota nuo 2017 metų vasario. Ji integruota į Lietuvos kariuomenės mechanizuotąją pėstininkų brigadą "Geležinis Vilkas", jai vadovauja Vokietija.

  Šiuo metu kovinėje grupėje tarnauja trečia pamaina — apie 1 400 karių iš Belgijos, Kroatijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos. Beveik pusė vieneto karių ir vadovybės yra iš Vokietijos.

  Dar šia tema

  NATO šalia Rusijos sienų dislokavo 10 tūkstančių karių
  Karo ekspertas: NATO Rytų Europa yra poligonas, kuriame galima toleruoti aplaidumą
  Mirties kilpa: militarizacija Lietuvai nežada nieko gero
  Tegai:
  karinės pratybos, Raimundas Karoblis, Rusija

  Svarbiausios temos