13:17 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka.

  Grybauskaitė ragina politikus dirbti, o ne aiškintis santykius

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3501

  Jos nuomone, per pavasario sesiją, užuot dirbę, politikai kūrė keršto planus ir svaidėsi abipusiais kaltinimais

  VILNIUS, rugsėjo 01 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad artėjantis politinis sezonas vieningumo nežada, o politikams tai bus iššūkių metas, rašo LRT.

  Pasak jos, pavasarį vyks treji rinkimai, galbūt prisidės dar du ar trys referendumai, todėl norint pasiruošti ir spręsti tokius rimtus klausimus kaip rinkimai, referendumai, kurie yra konstituciniai klausimai, reikia sutelktumo ir atsakomybės.

  Grybauskaitė primena, kad pavasarį politikai, užuot produktyviai dirbę, užsiėmė destruktyviu kerštavimu, kėlė politinį erzelį, aiškinosi santykius, nors Lietuvos žmonėms reikia sprendimų.

  "Juk iššūkių labai daug: kyla kainos, yra spręstinų ekonominių, saugumo klausimų, "Brexit“. Jei ir rudenį mūsų politikai tik kariaus, kerštaus ir aiškinsis santykius, galvos, kas buvo ir ką apkaltinti,  Lietuva nesivystys, žmonės nesulauks pelnyto dėmesio, ekonomika strigs – gali būti visokiausių pasekmių" — sako šalies vadovė.

  Todėl ji ketina kitą savaitę susitikti su Seimo valdyba, kalbėti apie tai, ką galima ir ką būtina kartu padaryti.

  Jos įsitikinimu, būtina, kad politinės jėgos peržengtų savo ambicijas ir pagaliau subręstų. 

  Ji tai vadina brandos stoka, nes santykiai labai suasmeninti, visiškai negalvojama apie atsakomybę, valstybės ir žmonių interesus. Toks politikavimas ir politikų elgesys neatsakingas, nes, pasak prezidentės, rinkėjai juos rinko dirbti Lietuvai, o ne tam, kad jie aiškintųsi santykius.

  Nors, anot prezidentės, politinė kultūra staiga nepasikeis, egzistuoja tam tikros "raudonosios ribos", kurias peržengus prasideda destrukcija, trukdanti valstybės raidai.

  Pavyzdžiui, konservatoriai dažnai kaltina narius valdančiosios partijos ryšiais su Rusija, vadina juos "Kremliaus agentais".  Lietuvos TS-LKD partijos narė Rasa Juknevičienė paragino Seimo narius mesti verslą Rusijoje, nes, jos nuomone, tai yra nesuderinama su politikų statusu.

  Savo ruožtu LŽVS narys Mindaugas Puidokas kreipėsi į NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą dėl Juknevičienės kaltinimų, kurie, jo nuomone, politiškai nekorektiški ir sukuria nepasitikėjimo atmosferą Lietuvos valdžios institucijomis.

  Puidokas teigia, kad dėl  Juknevičienės pareiškimų jam tenka atsakyti į kolegų iš kitų parlamentų klausimus, ar Lietuva tikrai pakeitė geopolitinę kryptį, ir ar "valstiečiai" palaiko Kremlių.

  Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis mano, kad Puidoko veiksmai diskredituoja šalį NATO ir tarptautinės bendruomenės akyse. Jis pridūrė, kad tai gali būti laikoma "kaip dalis informacinio karo prieš Lietuvą, kuris naudingas tik Kremliui".

  "Visuomet kyla tam tikrų nesutarimų, egzistuoja interesų skirtumai, tačiau yra tos raudonosios ribos, kurių negali peržengti joks politikas", – pabrėžia  Grybauskaitė.

  Dar šia tema

  "Plieninė Rasa" prašo Lietuvos VSD apsaugoti ją nuo "Sputnik"
  Baltijos šalyse parlamentarai paragino ES vadovus daryti spaudimą Putinui
  Juknevičienė pareiškė, kad Seimas neišleido jos į Lenkiją
  Prastos Lietuvos politikų anglų kalbos žinios tampa našta mokesčių mokėtojams
  Juknevičienė įtarė Kauno merą bendradarbiavimu su KGB
  Tegai:
  rinkimai, darbas, politikai, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos