12:21 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  456

  Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras yra tikras profesionalas užsienio politikos srityje, o būtent už ją visų pirma yra atsakingas prezidentas, pabrėžia politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Buvęs ES ambasadorius Rusijoje, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pranešė, kad priėmė sprendimą dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose 2019 metų gegužę. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje. Savo sprendimą jis oficialiai paskelbs trečiadienį prie Kauno pilies ir atskleis aplinkybes, paskatinusias jį taip apsispręsti.

  Interviu "Sputnik Lietuva" politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pasakė, kad nepaisant to, jog Ušackas gerai išmano užsienio politiką, jo šansai laimėti nėra labai dideli.

  Vygaudas Ušackas
  © Sputnik / Евгения Новоженина

  "Pirmiausia prezidentas yra atsakingas už užsienio politiką. Šiuo atveju Vygaudas Ušackas, visiška šio žodžio prasme, yra profesionalas būtent šioje srityje ir, maža to, orientuojasi į pragmatišką užsienio politiką – įskaitant ekonomikos komponentą. Todėl tokio asmens kaip Vygaudas Ušackas, su didele patirtimi ir tokiu užsienio politikos kryptingumu, sprendimą galima tik sveikinti. O kalbant apie jo šansus, tai šiandien jie neatrodo labai dideli. Jam šiek tiek trūksta charizmos, ir jis yra gana "minkštas" politikas, todėl jam reikia padirbėti šia kryptimi, paieškoti daugiau politinių sąjungininkų ir tada, galbūt, atsiras daugiau šansų jam patekti į antrąjį turą", — kalbėjo politologas.

  Ušackas ėjo Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas nuo 2008 metų gruodžio iki 2010 metų vasario. Jis atsistatydino po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog prarado pasitikėjimą juo. Prieš paskirymą į ministro postą, nepartinis diplomatas buvo Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje. Nuo 2013 metų Usackas buvo ES ambasadorius Rusijoje. Šiuo metu jis vadovauja Kauno technologijos universiteto Europos institutui.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Merkel vyksta į žvalgybą: apie ką Vokietijos kanclerė kalbės su Lietuvos vadove
  Lietuvos 2019 metų prezidento rinkimai — favoritų nebus
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Vygaudas Ušackas, Lietuva

  Svarbiausios temos