02:26 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Seimo rūmai, archyvinė nuotrauka.

  Dauguma balsuos už Lietuvos Seimo valdančiąją koaliciją

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Rugsėjo mėnesį į valdančiosios koalicijos sudėtį įeis partija "Tvarka ir teisingumas", kuri papildys koaliciją septyniais papildomais mandatais

  VILNIUS, rugsėjo 04 — Sputnik. Rugsėjo mėnesį partija "Tvarka ir teisingumas" papildys Lietuvos Seimo valdančiąją koaliciją, praneša "Parlamenskaja gazeta".

  Partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis pareiškė, kad susitarimas bus pasirašytas  rugsėjo 10-11 dienomis parlamento atviroje rudens sesijoje.

  Susitarimas dėl partijos įstojimo į valdančiąją koaliciją buvo pasiektas liepos mėnesį, o suderinimas  numatytas rugpjūčio pabaigoje.

  Derybos dėl stojimo taip pat vyko su "Lenkų rinkimų akcija — krikščionių šeimų sąjunga", tačiau jie atsisakė.

  Valdančiąją koaliciją sudaro "Lietuvos Žaliųjų ir valstiečių sąjunga", kuri turi  55 mandatus, ir Socialinė demokratinė darbo partija, kuri turi 11 mandatų. Parlamente yra tik 141 vieta. Valdančioji dauguma buvo priversta ieškoti opozicijos partijų rėmėjų. Su partija "Tvarka ir teisingumas" koalicija gavo septynis papildomus mandatus.

  Partija "Tiesa ir teisingumas" buvo sukurta buvusio Respublikos prezidento Rolando Pakso, bet jis atsisakė jai vadovauti dėl oponentų spaudimo. 2004 metais jis buvo nušalintas iš valstybės vadovo pareigų dėl nepagrįstų kaltinimų. Paksas  įsitikinęs, kad apkalta buvo paskelbta dėl to, kad jis pradėjo kovoti su korupcija.

  Partija griežtai kritikuoja dabartinės Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės užsienio ir vidaus politiką.

  Dar šia tema

  Chaosas Seime ir karai su istorija: pagrindiniai 2017-ųjų įvykiai Lietuvoje
  Mitingas šalia Lietuvos Seimo: revoliucija ar demokratija
  Tarp senosios ir naujosios nomenklatūros Lietuvoje kyla karas
  Paksas eina va bank ir gali žlugti
  Tegai:
  valdančioji koalicia, Tvarka ir teisingumas

  Svarbiausios temos