03:58 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Komisija trečiadienį spręs, ar pradėti tyrimą dėl nedeklaruotų Petrauskienės vyro įmonės laimėtų viešųjų pirkimų

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) svarstys privataus asmens pateiktą prašymą pradėti tyrimą dėl Lietuvos švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės elgesio atitikties Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams, rašoma VTEK pranešime žiniasklaidai.

  VTEK gautame pranešime nurodoma, kad Petrauskienės šeima valdo akcinę bendrovę, kuriai vadovauja Švietimo ir mokslo ministrės sutuoktinis Evaldas Petrauskas. Teigiama, kad šioje bendrovėje dirba tik du darbuotojai, tačiau bendrovė nuolat dalyvauja ir laimi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžių įstaigų ir kitų organizacijų skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose.

  Be to, Švietimo ir mokslo ministrės privačių interesų deklaracijoje nėra informacijos apie sutuoktinio sudarytus sandorius ir aplinkybes, kad jo vadovaujama bendrovė laimi viešųjų pirkimų konkursus, kuriuos organizuoja Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios ar kitaip su ja susijusios įstaigos.

  Ministrė teigia, kad viešai skelbiamoje informacijoje yra daug netikslumų bei žada grįžusi iš vizito Norvegijoje aptarti šį klausimą su ministru pirmininku.

  Dar šia tema

  Širinskienė kreipėsi į FNTT ir VMI dėl Landsbergio galimai įtartino sandorio
  Seimas: Landsbergis balsuoja už šeimos verslui palankius sprendimus
  Etikos komisija: Skvernelis įstatymo nepažeidė
  Tegai:
  ŠMM pokalbiai po atviru dangumi, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), Jurgita Petrauskienė

  Svarbiausios temos