06:05 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  126

  Buvęs ES ambasadorius Rusijoje pasakė, kad dabartinė Lietuvos valdžia neieško būdų, kurių pabalba galima užtikrinti tvarų Lietuvos vystymąsi dešimtmečiams į priekį

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Buvęs ES ambasadorius Rusijoje, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas paskelbė apie savo dalyvavimą Lietuvos respublikos prezidento rinkimuose 2019 metais. Jis paskelbė vaizdo įrašą su šiuo pareiškimu savo Facebook paskyroje.

  Ušackas anksčiau pranešė apie renginį prie Kauno pilies, kuriame jis pažadėjo paskelbti galutinį sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose.

  "Per pastaruosius 20 metų gyniau Lietuvos interesus, būdamas vyriausiu derybininku dėl stojimo į Europos Sąjungą, dirbau ES ambasadoriumi Afaganistane ir Rusijoje. Dabar grįžau, kad būčiau kiekvieno Lietuvos žmogaus ambasadoriumi. Nusprendžiau — dalyvausiu prezidento rinkimuose", — paskelbė politikas.

  Viešame pareiškime buvęs ES ambasadorius papasakojo, kad šiuo metu šalies plėtra sustojo, o ekonomika auga tik dėl vidaus vartojimo. Ušackas pabrėžė, kad tokia ekonomika nėra tvari, nes kainos pasiekė europinį lygį, tačiau žmonių gaunamos pajamos nesikeičia.

  Taip pat politikas apkaltino dabartinę Lietuvos vadovybę nenoru ir nesugebėjimu ieškoti kelio, kuriuo Lietuva galės vystytis per artimiausius 20-30 metų.

  Į klausimą apie tai, kas finansuos jo rinkiminę kampaniją, Ušackas atsisakė atsakyti, paaiškindamas tuo, kad ji dar neprasidėjo.

  Anksčiau partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai prezidiumas pasipiktino Ušacku, kuris, pasak Mažeikių skyriaus pirmininkės Linos Rimkienės, būsimą dalyvavimą rinkimuose derino su vietos verslininkais, apeidamas partijos skyrius, ir esą netgi įsteigė dvi neformalias struktūras, kurias pavadino Vyčio vardu.

  Interviu Sputnik Lietuva politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pasakė, kad, nepaisant to, jog Ušackas gerai išmano užsienio politiką, maža to, orientuojasi į pragmatišką užsienio politiką, jo šansai laimėti nėra labai dideli. Ekspertas paaiškino tai tuo, kad galimam kandidatui į prezidento postą trūksta charizmos ir jis yra gana "minkštas" politikas.

  socdemai
  © Sputnik / Александр Липовец

  Anksčiau SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda paskelbė, kad išeina iš pareigų ir galbūt dalyvaus Lietuvos prezidento rinkimuose. Pasak ekonomisto, viena iš galimo dalyvavimo prezidento rinkimuose priežasčių yra dabartinė kova tarp valdančiosios ir opozicinės partijų parlamente. Šiuo metu būtent Nausėda pirmauja viešosios nuomonės apklausose tarp potencialių kandidatų į prezidentus.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužę. Anksčiau apie savo planus dalyvauti rinkimuose paskelbė konservatoriai Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis, Seimo narė Aušra Maldeikienė ir europarlamentaras Valentinas Mazuronis kaip pavienis kandidatas. "Liberalų sąjūdis" paskelbė, kad jų partijai atstovaus Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

  Naujausios gyventojų apklausos duomenimis, pirmąją vietą potencialių kandidatų į prezidentus dešimtuke ir toliau užima SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda. Po jo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris pažadėjo atšaukti savo kandidatūrą premjero Sauliaus Skvernelio naudai. Premjeras persikėlė iš trečiosios vietos reitinge į ketvirtąją, užleidęs vietą buvusiam užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidento rinkimai: favoritai ryškėja – kova aštrėja
  Vygaudas Ušackas nusprendė balotiruotis į Lietuvos prezidento postą
  Politologas: Ušacko sprendimas dalyvauti rinkimuose yra sveikintinas
  Skvernelis beveik patvirtino, kad dalyvaus prezidento rinkimuose
  Sinkevičius įvardijo galimą "valstiečių" kandidatą į prezidentus
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Vygaudas Ušackas, Lietuva

  Svarbiausios temos