09:32 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  79 0 0

  Pasak politiko, Rusija nori užkirsti jam kelią kovoje dėl Lietuvos prezidento vardo

  VILNIUS, rugsėjo 6 d. — "Sputnik". Buvęs ES ambasadorius Rusijoje, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, išvakarėse pranešęs apie savo planus kandidatuoti į prezidento postą sakė, kad Federalinė saugumo tarnyba (FSB) Rusijoje "ruošiasi jam atkeršyti."

  Laidos vedėja priminė, kad "Sputnik Lietuva" pranešė, jog Ušackas paskelbė apie savo planus kandidatuoti į prezidentus, ir sakė, kad portalas "gyrė" jį vienoje iš savo publikacijų.

  "Manau, kad tai tikrai kenkia. Gavau įspėjimą iš patikimų šaltinių, iš draugų, partnerių, kad Rusijos FSB renka medžiagą, kad galėtų man atkeršyti už veiklą, kurią aš vykdžiau kaip ES ambasadorius, kai gyniau Ukrainos teritorinį vientisumą ir tuo pačiu  rėmiau žmogaus teisių šalininkus ir opozicijos kovotojus", — pareiškė Ušackas, atsakydamas į klausimą, ar tokios "Sputnik" pagyros bus jam naudingos.

  Be to, politikas teigė, kad jis nekeistų santykių su Rusija politikos.

  "Su Rusija santykių nekeisčiau. Nenorėčiau naudoti įžeidžiančią retoriką, pavyzdžiui, vadinti visą Rusiją ir Rusijos žmones teroristine valstybe. Laikyčiausi tos pačios valstybinės pozicijos, ir, manau, kad Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė daug prisidėjo prie to, kad Vakarai išgirstų, suprastų riziką ir pavojus", — pareiškė Ušackas.

  Pasak  Vytauto Didžiojo universiteto politologo Bernardo Ivanovo, teigiamas politiko vertinimas iš Rusijos pusės galėjo jam tapti "meškos paslauga".

  Išvakarėse Ušackas prie Kauno pilies paskelbė apie savo planus kovoti dėl aukščiausio posto respublikoje. Savo kalboje buvęs diplomatas pabrėžė, kad Lietuvos plėtra dabar sustojo, o ekonomika nestabili.

  Anksčiau partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai prezidiumas piktinosi politiku, kuris, pasak Mažeikių skyriaus pirmininkės Linos Rimkienės, suderino dalyvavimą rinkimuose su vietos verslo atstovais, aplenkdamas partijos biurus, ir tuo pačiu sukūrė dvi neoficialias struktūras.

  Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų gegužės mėnesį.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  "Mesijas" Pavilionis ir "rusų agentas" Ušackas susikibo nejuokais
  Vygaudas Ušackas nusprendė balotiruotis į Lietuvos prezidento postą
  Politologas: Ušacko sprendimas dalyvauti rinkimuose yra sveikintinas
  Lietuvos prezidento rinkimai: favoritai ryškėja – kova aštrėja
  Tegai:
  Sputnik, prezidento rinkimai, Vygaudas Ušackas

  Svarbiausios temos