11:01 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka.

  Kubilius reiškia susirūpinimą dėl bandymo pažeisti šalies Konstituciją

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4410

  Tokių požymių jis pastebi Ramūno Karbauskio ultimatyviuose grasinimuose Seimo nariui Justui Džiugeliui trauktis iš valdančiosios Seimo valstiečių ir žaliųjų frakcijos

  VILNIUS, rugsėjo 07 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius reiškia susirūpinimą dėl bandymo pažeisti šalies Konstituciją, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Tokių požymių jis pastebi Ramūno Karbauskio ultimatyviuose grasinimuose Seimo nariui Justui Džiugeliui trauktis iš valdančiosios Seimo valstiečių ir žaliųjų frakcijos.

  "Justas Džiugelis kaltas, nes išdrįso viešai pakritikuoti Didįjį Vadą. Ir dar išvadino "patologiniu melagiu". Pagąsdintas Vado, vėliau dėl tokių viešai pasakytų žodžių viešai ir atsiprašė. Bet Didysis Vadas nenurimsta: viešai išsakoma savųjų kritika yra nepakenčiama. Už ją bus keršijama, bus persekiojama ir bus baudžiama", – situaciją vaizdžiai apibūdino Seimo narys.

  Andrius Kubilius atkreipia dėmesį, kad ne viskas taip paprasta, kaip bando elgtis LVŽS frakcijos seniūnas. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnio 2 dalyje sakoma:

  "Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką".

  Pasak Kubiliaus, iš Ramūno Karbauskio ultimatumų, galima suprasti, kad pirmadienį Didysis Vadas žada pažeisti šią Konstitucijos nuostatą. Pagal tą pačią Konstituciją, anot jo, Seimo narys taip šiurkščiai pažeidęs Konstituciją gali sulaukti ir apkaltos.

  Savo ruožtu, Seimo narys Justas Džiugelis praneša, kad pirmadienį vyks LVŽS frakcijos posėdis, kuriame bus svarstomas jo likimas frakcijoje.

  Pasak jo, keli teisininkai vieningai sutaria, kad teisinio pagrindo Džiugelį šalinti už išsakytas mintis – nei Seimo statute, nei frakcijos reglamente nėra.

  Tačiau, anot Džiugelio, frakcijos seniūnas nusiteikęs jį pašalinti bet kokia kaina bei kelia frakcijai ultimatumą.

  Justas Džiugelis kreipiasi su prašymu, kad jo ateities frakcijoje klausimas būtų svarstomas atvirame posėdyje, kuriame galėtų dalyvauti žurnalistai.

  Dienraštis LRT skelbė, kad  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, jog parlamentaras Justas Džiugelis siekė iš frakcijos išvesti apie 20 narių, o tai ir yra pagrindinė jo šalinimo iš "valstiečių" gretų priežastis.

  Dar šia tema

  Seimas tampa uždaresnis: kai kurie parlamentarai siūlo neteikti informacijos
  Skvernelis beveik patvirtino, kad dalyvaus prezidento rinkimuose
  Nausėda rugsėjį paskelbs sprendimą apie dalyvavimą prezidento rinkimuose
  Prastos Lietuvos politikų anglų kalbos žinios tampa našta mokesčių mokėtojams

  Svarbiausios temos