12:58 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Seimo nariai, archyvinė nuotrauka.

  "Tvarkos ir teisingumo" frakcija pasirašys bendradarbiavimo sutartį su "valstiečiais"

  © Photo: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Partija "Tvarka ir teisingumas" papildys koaliciją septyniais papildomais mandatais

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Valdančiosios "valstiečių" bei Socialdemokratų darbo frakcijos su "Tvarkos ir teisingumo" frakcija šiandien pasirašo bendradarbiavimo sutartį, praneša LRT

  Partija "Tvarka ir teisingumas" papildys koaliciją septyniais papildomais mandatais.

  Pasak  "Tvarkos ir teisingumo" partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, mainais už palaikymą partijai atitenka Seimo vicepirmininko postas, juo greičiausiai ir taps Žemaitaitis.

  Be to, ant derybų stalo partija pateikė 15 siūlymų, iš jų dėl trijų dar vyksta diskusijos, o dėl 12 jau sutarta.  Opozicijos atstovai anksčiau šį susitarimą yra pavadinę desperacija bandant užsitikrinti trūkstamus balsus priimant valdančiųjų reformas.

  Pasak Žemaitaičio, pagrindinis frakcijos uždavinys buvo, kad būtų įgyvendinti jų siūlomi projektai.

  "Pavyzdžiui, vienas iš tokių svarbių dalykų – prekybos centrų draudimas dirbti kitais metais pirmą sekmadienį ir paeiliui visus keturis. Kai kas sako, kad tai – biudžeto praradimas, bet mes įrodėme priešingai – tai yra ne praradimas, o pliusas", — sako jis.

  Antras svarbus dalykas – vaiko pinigai. "Tvarka ir teisingumas" siūlo vaiko pinigus grąžinti į ikikrizinį laikotarpį arba didinti vaiko pinigus, kad jie siektų apie 50–55 eurus. Taip pat minimalią alga prilyginti pusei darbo užmokesčio. 

  Susitarimas dėl partijos įstojimo į valdančiąją koaliciją buvo pasiektas liepos mėnesį, o suderinimas  numatytas rugpjūčio pabaigoje.

  "Pasirašymas didina valdančios koalicijos galimybes be didesnių vargų priimti sprendimus, kurie reikalingi sėkmingai mūsų vyriausybės veiklai, koalicijos priimtiems tikslams. Didina palaikymą iš frakcijų", – kalbėjo Ramūnas Karbauskis.

  Jis teigė, kad sutarties pasirašymas formalizuoja valdančiųjų darbą su "Tvarkos ir teisingumo" frakcija. Pasak jo, tai naudinga stabiliam Seimo darbui.

  "Valstiečių" lyderis sakė, kad "tvarkiečių" palaikymo formalizavimas garantuoja dažnesnį susitarimą dėl sprendimų, nors pripažino, kad ne vyriausybė ir "valstiečiai" gali nebūti palaikomi visais klausimais.

  Derybos dėl stojimo taip pat vyko su "Lenkų rinkimų akcija — krikščionių šeimų sąjunga", tačiau jie atsisakė.

  Valdančiąją koaliciją sudaro "Lietuvos Žaliųjų ir valstiečių sąjunga", kuri turi  55 mandatus, ir Socialinė demokratinė darbo partija, kuri turi 11 mandatų. Parlamente yra tik 141 vieta. Valdančioji dauguma buvo priversta ieškoti opozicijos partijų rėmėjų. Su partija "Tvarka ir teisingumas" koalicija gavo septynis papildomus mandatus.

  Partija "Tiesa ir teisingumas" buvo sukurta buvusio Respublikos prezidento Rolando Pakso, bet jis atsisakė jai vadovauti dėl oponentų spaudimo. 2004 metais jis buvo nušalintas iš valstybės vadovo pareigų dėl nepagrįstų kaltinimų. Paksas  įsitikinęs, kad apkalta buvo paskelbta dėl to, kad jis pradėjo kovoti su korupcija.

  Partija griežtai kritikuoja dabartinės Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės užsienio ir vidaus politiką.

  Dar šia tema

  Lietuvoje parduotuvės nedirbs sekmadieniais ir per šventes
  "Valstiečiai" — lenkiasi, bet nepalūžta
  Dauguma balsuos už Lietuvos Seimo valdančiąją koaliciją
  Tegai:
  sutartis, valdančioji koalicia, Tvarka ir teisingumas

  Svarbiausios temos