12:28 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel archyvinė nuotrauka.

  Lietuvoje lankosi Vokietijos kanclerė Angela Merkel

  © Photo: Lrp.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4901

  Prieš dvišalį susitikimą su Vokietijos Kanclere Prezidentė žurnalistams pabrėžė, kad abiejų valstybių ryšiai šiuo metu yra pasiekę sėkmingiausią etapą dvišalių santykių istorijoje

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Šiandien į Lietuvą su darbo vizitu atvyko Vokietijos kanclerė Angela Merkel, praneša Prezidentūra.

  Vizito tikslas – aptarti tolesnes dvišalių Lietuvos ir Vokietijos ryšių stiprinimo perspektyvas bei aktualius ES darbotvarkės klausimus prieš kitos savaitės neformalią Europos Vadovų Tarybą Zalcburge.

  Prieš dvišalį susitikimą su Vokietijos Kanclere Prezidentė žurnalistams pabrėžė, kad abiejų valstybių ryšiai šiuo metu yra pasiekę sėkmingiausią etapą dvišalių santykių istorijoje.

  Šalies vadovės teigimu, Lietuva su Vokietija dar niekada nebuvo tokios artimos sąjungininkės ir partnerės. Abi valstybes sieja itin glaudus politinis, ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas. Jaučiamas ypatingas Vokietijos dėmesys Lietuvos gynybai, saugumui, sparčiai augančiams ekonominiams ryšiams.

  Šiandien Lietuvos ir Vokietijos valstybių vadovės Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulkas susitiks su Vokietijos ir kitų sąjungininkų kariais, tarnaujančiai NATO priešakinių pajėgų batalione.

  Aptariant verslo ryšius, šalies vadovė pabrėžė, kad itin sparčiai augančios Vokietijos investicijos Lietuvoje atverčia kokybiškai naują ekonominio bendradarbiavimą puslapį. Lietuvą atranda pasaulinio lygio aukštos pridėtinės vertės ir inovatyvius produktus kuriantys vokiečių gamintojai.

  Vokietijos kanclerės  vizito išvakarėse Kauno rajone atidaryta pasaulinės milžinės "Hella" gamykla, kurioje bus sukurta iki 2000 naujų darbo vietų. Liepą Kauno LEZ pradėta statyti kito automobilių detalių giganto "Continental" gamykla. Tai vienos didžiausių užsienio investicijų Lietuvoje.

  Pagal visus pagrindinius parametrus – Vokietija yra pagrindinė Lietuvos ekonominė partnerė. Tai antra didžiausių mūsų valstybės prekybos partnerė ir trečia pagal dydį užsienio investuotoja. Vokiško verslo investicijos viršija milijardą eurų.

  Susitikime bus kalbama ir apie Europos energetinio saugumo stiprinimą.

  Dar šia tema

  Vokietijos verslas paragino Rusiją ir Vokietiją pasitraukti iš sankcijų režimo
  Merkel pirmąkart palaikė Rusijos veiksmus Sirijoje, rašo žiniasklaida
  Kitą savaitę į Lietuvą atvyks Angela Merkel
  Tegai:
  oficialus vizitas, Angela Merkel, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos