12:06 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Baltijos šalių elektros energetikos sistema su Europos kontinentiniais tinklais bus sinchronizuota per "LitPol Link" jungtį ir naują jūrinį kabelį tarp Lietuvos ir Lenkijos

  VILNIUS, rugsėjo 14  - Sputnik. Šiandien Briuselyje pritarta techniniam Baltijos šalių sinchronizacijos scenarijui ir uždegta žalia šviesa Lenkijos ir Baltijos šalių sistemų operatoriams teikti paraišką dėl Europinės kontinentinės elektros tinklų zonos išplėtimo, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Baltijos energijos rinkos jungčių plano (BEMIP) aukšto lygio grupės atstovai šiandien pritarė, kad Baltijos šalių elektros energetikos sistema su Europos kontinentiniais tinklais bus sinchronizuota per jau veikiančią „LitPol Link“ jungtį ir naują jūrinį kabelį tarp Lietuvos ir Lenkijos, įrengiant papildomus sinchroninius kompensatorius.

  Lenkijos perdavimo sistemos operatoriai kartu su Baltijos šalių kolegomis iki rugsėjo 21 dienos turi pateikti bendrą paraišką Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacijai (ENTSO-E) dėl kontinentinės Europos elektros sistemos sinchroninės zonos išplėtimo.

  Siekiant užsitikrinti finansavimą sinchronizacijai būtinų projektų įgyvendinimui, spalio 11 dieną Baltijos šalys turi pateikti bendrą paraišką Europos infrastruktūros tinklų priemonei. Tikimasi, kad Europos Sąjunga skirs ne mažiau nei tris ketvirtadalius sinchronizacijai reikalingų lėšų.

  Baltijos šalių elektros sistema iki šiol veikia sinchroniniu režimu sovietiniame BRELL žiede.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė apie pasitraukimą iš BRELL energetikos žiedo (Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos), norėdamos užtikrinti nepriklausomybę nuo Rusijos energetikos sistemos. Jos pasirašė memorandumą su Europos Komisija dėl sinchronizavimo su ES elektros tinklu iki 2025 metų.

  Lietuva jau pradėjo parengiamuosius desinchronizacijos su Rusijos energetikos sistema darbus. Elektros perdavimo sistemos rekonstrukcija respublikos šiaurės rytų dalyje tęsis ketverius metus, o jos bendra kaina bus 28,9 milijono eurų.

  Dar šia tema

  Kaip BRELL Vilnių su Talinu supykdė
  Vilniuje pradėta naujo duomenų centro statyba pasitraukimo iš BRELL fone

  Svarbiausios temos