17:32 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Pasak Seimo narės Agnės Širinskienės, reikiamo balsų patekti į parlamentą procento sumažinimas pažeistų lygiateisiškumo principą

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė  Agnė Širinskienė abejoja, ar siūlymas naikinti rinkimų barjerą tautinių mažumų partijoms nepažeistų lygiateisiškumo principo, rašo leidinys Parlamenskaja gazeta.

  Seimo narė mano, kad tai būtų lygiateisiškumo principo pažeidimas.

  Šiuo metu partija turi gauti ne mažiau kaip penkis procentus balsų, o koalicija — ne mažiau kaip septynis. Tačiau tautinių mažumų partijos neturi galimybės pasiekti tokių rezultatų. Rusai sudaro apie penkis procentus Lietuvos gyventojų, o lenkai — apie septynis.

  Šiuo metu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija yra sudariusi koaliciją su Rusų aljansu ir šios sąjungos dėka turi kelis mandatus. Rusų organizacijos, kurios nesusivienija į blokus, tame tarpe ir Lietuvos rusų sąjunga, negali patekti į Seimą dėl nustatytų apribojimų.

  Parlamentinio komiteto vadovės pareiškimas pasirodė po Vilniuje viešėjusio Lenkijos užsienio reikalų ministro Jaceko Čaputovičaus raginimo Lietuvai priimti įstatymą, kuris panaikintų patekimo į Seimą barjerą tautinėms mažumoms.

  Dar šia tema

  VRK nariai galimai turės leidimus dirbti su įslaptinta informacija
  Seimas linkęs pritarti migracijos funkcijų pertvarkos pokyčiams
  Žiniasklaidos atstovai — Lietuvos prezidentės ir konservatorių gynėjai, vienykitės!
  Tegai:
  tautinės mažumos, Seimas, Agnė Širinskienė

  Svarbiausios temos