20:25 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Gitanas Nausėda

  Nausėda paskelbė, kad dalyvaus 2019-ųjų prezidento rinkimuose

  © Photo: facebook / Gitanas Nausėda
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  14402

  Gitanas Nausėda teigia, kad šalies vadovo posto sieks kaip nepriklausomas kandidatas

  VILNIUS, rugsėjo 17 – Sputnik. Buvęs SEB ekonomistas Gitanas Nausėda pranešė apie savo ketinimą dalyvauti 2019-ųjų prezidento rinkimuose, praneša LRT.

  Pirmadienį politikas sukvietė žiniasklaidą ir visuomenę prie Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro tam, kad praneštų apie savo planus tapti Lietuvos prezidentu.

  "Aš apsisprendžiau dalyvauti 2019 metų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose", – paskelbė Nausėda.

  Nausėda teigia, kad šalies vadovo posto sieks kaip nepriklausomas kandidatas. Tačiau jis neatmetė galimybės priimti kai kurių politinių partijų paramą. 

  Nausėdos kandidatūrą iškėlė ir dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos skyrių. Didžiausio TS-LKD skyrių palaikymo sulaukė buvusi finansų ministrė, parlamentarė Ingrida Šimonytė (37 iškėlimai), antroje vietoje atsidūrė apie norą kandidatuoti į prezidentus jau pareiškęs Seimo narys, konservatorius Žygimantas Pavilionis (34 iškėlimai). Gitanas Nausėda atsidūrė trečioje vietoje — jis buvo iškeltas 28 kartus.

   Pasibaigus TS-LKD skyrių balsavimui, konservatorių vadovybė lauks iškeltų kandidatų atsakymų, ar šie pareikš norą dalyvauti partijos vidiniuose rinkimuose, po kurių paaiškės, ką konservatoriai rems prezidento rinkimuose.

  Nausėda šį mėnesį turi apsispręsti, ar dalyvauti konservatorių pirminiuose rinkimuose, renkant  TS-LKD demokratų kandidatą į prezidentus.

  Nausėda rugsėjo 7-ąją paliko vyriausiojo ekonomisto pareigas SEB banke, kuriame dirbo 18 metų. Pastaruoju metu jis pirmavo visuomenės nuomonių apklausose tarp potencialių kandidatų į prezidentus.

  Pirmasis prezidento rinkimų turas vyks kitų metų gegužės 12 dieną.

  Oficialiai apie savo planus dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose jau paskelbė europarlamentaras Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Naglis Puteikis, liberalas Petras Auštrevičius, konservatoriai Vygaudas Ušackas bei Žygimantas Pavilionis, Seimo narė Aušra Maldeikienė.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimas įvardijo numatomą Prezidento rinkimų datą
  Žiniasklaidos atstovai — Lietuvos prezidentės ir konservatorių gynėjai, vienykitės!
  Šimonytė stoja į prezidentinę kovą ir gali laimėti

  Svarbiausios temos