21:14 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Gazprom

  Lietuva neginčys EK sprendimo dėl "Gazprom"

  © Sputnik / Максим Блинов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Lietuvos energetikos ministerijoje nenori išleisti pinigų ginčams ir mano, kad į daugelį Lietuvos pastabų atsižvelgta

  VILNIUS, rugsėjo 18 - Sputnik. Lietuvos energetikos ministerija neginčys Europos Komisijos sprendimo dėl vykdomo  antimonopolinio tyrimo "Gazprom" atžvilgiu, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Ministerija pareiškė, kad atsisakymas apskųsti Europos Komisijos sprendimą yra susijęs su teismo procesų išlaidomis, skundo pateikimo perspektyvomis bei "atsižvelgiant į daugumą Lietuvos pastabų".

  Lietuvos ir "Gazpromo" ginčas prasidėjo 2012 metais. Lietuvos valdžios institucijos kreipėsi į Stokholmo prekybos rūmų arbitražo institutą, prašydamos kompensuoti apie 1,4 milijardo eurų. Pasak Energetikos ministerijos, bendrovė pažeidė sutartį su "Lietuvos dujomis", neteisingai nustatydama kainas už Lietuvai tiekiamas gamtines dujas. "Gazprom" su reikalavimais nesutiko.

  2016 metų birželį Stokholmo prekybos rūmų arbitražo institutas atsisakė pripažinti Lietuvos reikalavimus teisėtais. Po to Energetikos ministerija pateikė apeliaciją Stokholmo apeliacinį teismui, reikalaudama panaikinti arbitražo sprendimą.

  2017 balandį "Gazprom" oficialiai gavo šią peticiją, o birželį pateikė Stokholmo apeliaciniam teismui ieškinio peržiūrą. Spalio mėnesį Lietuva pateikė teismui savo išsamias rašytines išvadas bylos atžvilgiu.

  Be to, pastaraisiais metais Lietuva padidino pirkimų apimtį iš "Gazprom" daugiau negu kitos Baltijos šalys. 2017 metais ji iš Rusijos įsigijo 1,407 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų, tai yra 37 proc. daugiau nei 2016 metais.

  Dar šia tema

  Nekontroliuojamos SGD: "Gazprom" nebijo konkurencijos su JAV ES rinkoje
  "Gazprom" pradėjo statyti "Nord Stream-2" jūrinę dalį Suomijoje

  Svarbiausios temos