15:56 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (202)
  33

  Lietuva neatlieka svarbaus vaidmens ES ir Didžiosios Britanijos derybose, tačiau vis tiek siekia parodyti savo svarbą, mano ekspertas Konstantinas Voronovas

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Slovakijos ministras pirmininkas Peteris Pellegrini pareiškė, kad pažangos "Brexit" derybose nėra, ypač Didžiosios Britanijos ir Airijos sienos klausimu. Pasak Lietuvos Respublikos vadovės, jo sprendimas yra mirties taške.

  Interviu Sputnik Lietuva istorijos mokslų kandidatas, Rusijos mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių instituto Europos politinių tyrimų skyriaus vedėjas Konstantinas Voronovas pasakė, kad Vilniaus susirūpinimas šiais klausimais atrodo kaip savireklama.

  "Keista, nes "Brexit" derybų tematika neliečia suverenios Lietuvos, švelniai tariant, jokiu esminiu būdu. Akivaizdu, kad šios šalies vadovė panorėjo kažkaip pareklamuoti save šiame fone, parodyti savo svarbą, parodyti savo prisidėjimą pie šio proceso. Tačiau, iš tikrųjų, Lietuva neatlieka svarbaus vaidmens šiame derybų procese, tas vaidmuo gali būti tik galutiniame etape, kai bus paruošti dokumentai — dalyvauti balsavime: pritarimas ar ne", — teigė Voronovas.

  Jo nuomone, Grybauskaitės pareiškimas gali būti susijęs su Lietuvos vadovybės noru pasireikšti Europos Sąjungoje.

  "Dabar viskas Komisijos [atstovų] iš vienos ir iš kitos pusės, kurie  veda technines derybas, ribose. Pagal šių techninių derybų rezultatus turėtų būti parengta "Brexit" sutartis. Taigi tai tikrai keista. Bet, kita vertus, atsižvelgiant į politinę situaciją šalyje, galbūt, tai susiję su tam tikru Lietuvos vadovybės siekiu kažkaip išreikšti save, parodyti savo svarbą", — pasakė istorijos mokslų kandidatas.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (202)

  Dar šia tema

  JK paleista nemokama konsultacijų linija norintiems grįžti į Lietuvą
  Viena ir Berlynas įsitikinę būtinybe išvengti griežto "Brexit" varianto
  Tegai:
  Brexit, Europos Sąjunga (ES), Dalia Grybauskaitė, Slovakija, Didžioji Britanija, Lietuva

  Svarbiausios temos