21:46 2019 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Seimas, archyvinė nuotraka

  Nauja Seimo komisija tirs neteisėtą įtaką politikams

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Komisija įpareigota ištirti 2008–2016 metų laikotarpiu suinteresuotų asmenų ar jų grupių galimai darytą neteisėtą įtaką šalies politiniams procesams, taip pat rinkimų eigai, parlamentinių koalicijų formavimui bei politikų darbui

  VILNIUS, rugsėjo 25 – Sputnik. Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją Dėl galimos neteisėtos įtakos politikams, valstybės tarnautojams bei politiniams procesams parlamentinio tyrimo atlikimo, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Tokiam sprendimui pritarė 67, prieš balsavo 28, susilaikė 3 Seimo nariai.

  Komisija įpareigota ištirti 2008–2016 metų laikotarpiu suinteresuotų asmenų ar jų grupių galimai darytą neteisėtą įtaką šalies politiniams procesams, taip pat rinkimų eigai, parlamentinių koalicijų formavimui, frakcijų bei politikų darbui.

  Be to, nauja Seimo komisija ištirs interesų grupės galimai darytą neteisėtą įtaką teisėkūros procesui, valstybės institucijų vadovų, valstybės tarnautojų rinkimui ar skyrimui ir jų veiklai.

  Bus ištirta, kokią teisėsaugos ir žvalgybos institucijų turėtą informaciją, kuri yra tiesiogiai susijusi su neteisėtos įtakos ir poveikio politikams, valstybės tarnautojams bei politiniams procesams darymu, gavo kompetentingos institucijos, be kita ko nurodant, kaip teisėsaugos ir žvalgybos institucijos teikė tokią informaciją kompetentingoms institucijoms ir NSGK bei kokių kitų priemonių buvo imtasi.

  Savo išvadas ir pasiūlymus komisija turės pateikti iki 2019 metų gegužės 1 dienos.

  Komisija sudaryta iš 12 Seimo narių, pagal Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymą turinčių teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma "Slaptai", laikantis Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principo.

  Komisijoje dirbs: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Valius Ąžuolas, Dainius Gaižauskas, Jonas Jarutis, Kęstutis Mažeika, Aušrinė Norkienė, Virgilijus Poderys, Agnė Širinskienė, Eugenijus Gentvilas (Liberalų sąjūdžio frakcija), Michailas Mackevičius (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija), Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė (Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija), Rimas Andrikis (frakcija "Tvarka ir teisingumas"). Komisijos pirmininke paskirta A. Širinskienė.

  Dar šia tema

  Lietuvos meistriškumo pamokos: politinės korupcijos tyrimas smogė žiniasklaidai
  Karbauskis: šis Seimas turi galimybę užkirsti kelią korumpuotiems politikams
  Tegai:
  Seimo komisija, Seimas

  Svarbiausios temos