20:17 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Tarptautinio respublikonų instituto kvietimu Seimo Antikorupcijos komisijos nariai atvyks į Kijevą, kur susitiks su Ukrainos valdžios atstovais

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Seimo Antikorupcijos komisijos nariai konsultuos Ukrainos valdžios atstovus antikorupcijos klausimais, rašo Seimo spaudos tarnyba.

  "Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, komisijos nariai Rimantas Jonas Dagys ir Jurgis Razma rugsėjo 25–27 dienomis Kijeve (Ukrainos Respublika) dalyvaus susitikimuose su Ukrainos valdžios atstovais ir teiks pagalbą dėl Ukrainoje planuojamų steigti antikorupcinių institucijų, įstatymų projektų rengimo ir parlamentinės kontrolės veiksmų", — teigiama parnešime.

  Pažymima, kad komandiruotėn Seimo nariai vyksta Tarptautinio respublikonų instituto kvietimu, kuris vykdo bendras programas su demokratinių politinių partijų ir organizacijų atstovais Moldovoje, Sakartvele, Baltarusijoje ir Ukrainoje. Lietuvos atstovai kviečiami perduoti mūsų šalies demokratinių reformų ir euroatlantinės integracijos patirtį.

  Vizito metu numatyti susitikimai su Ukrainos Aukščiausiosios Rados, Teisingumo ministerijos bei Nacionalinio Antikorupcijos biuro atstovais.

  Parlamentarai vizito metu dalinsis Lietuvos patirtimi šiomis temomis: institucijų, kovojančių su antikorupcija nepriklausomumo užtikrinimas, teisėsaugos institucijų ir žiniasklaidos santykiai, nepasitikėjimo institucijomis mažinimas ir priemonės, kovos su korupcija strategijos, įstatymų projektų kovos su korupcija ekspertizė, pasiklausymo ypatumai ir reguliavimas kovoje su korupcija, kovos su korupcija žvalgyba, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos funkcijos ir veikla, parlamentinė kontrolė.

  "Grybauskaitės planas" skirtas korupcijai Ukrainoje >>

  Pastaraisiais metais Ukraina stengėsi įstoti į NATO. Pernai rudenį Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad, jei Ukraina nori tapti šios organizacijos nare, ji turi atlikti "gynybos institucijų modernizavimą", taip pat išspręsti korupcijos problemą ir stiprinti "demokratiją" šalyje.

  Tačiau buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmussenas pažymėjo, kad Ukrainai reikės daug metų, kad atitiktų visus kriterijus. Jo nuomone, Kijevas negalės kreiptis dėl NATO narystės ateinančius 20 metų.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė paragino Porošenko kovoti su korupcija
  Humanoidė Sofija užstrigo po klausimo apie korupciją Ukrainoje
  "Netgi ne Lenkija": Rada palygino Ukrainą su Kolumbija
  Rada išjuokė Ukrainos prezidento pareiškimą apie "galingiausią armiją"
  Tegai:
  Ukraina, korupcija

  Svarbiausios temos