09:41 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Astravo AE, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos parlamentarai toliau sudaro kliūtis Astravo AE

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (176)
  30 0 0

  Parlamentarų dėka, patikslintame Europos Tarybos dokumente Baltarusijos vadovybė raginama neišduoti licencijos Astravo atominės elektrinės veiklai tol, kol ji "neatitiks tarptautinių saugos reikalavimų"

  VILNIUS, rugsėjo 26 – Sputnik. Seimo nariai Kęstutis Masiulis ir Virgilijus Poderys pasiekė, kad Europos Tarybos rezoliucijoje "Branduolinė sauga ir saugumas Europoje" būtų išskirta Baltarusijos Astravo atominės elektrinės situacija, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pirminiame variante apie Astravo atominę elektrinę nebuvo užsiminta nė vienu žodžiu.

  Europos Tarybos dokumente Baltarusijos vadovybė raginama neišduoti licencijos Astravo atominės elektrinės veiklai tol, kol ji neatitiks tarptautinių saugos reikalavimų, nebus geriau apsaugota nuo žemės drebėjimų ar didelių lėktuvų keliamų pavojų.

  "Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai per mažas Lietuvos laimėjimas, bet aiškus Astravo atominės elektrinės paminėjimas kaip nesaugaus objekto gali atnešti daug teisinių, politinių, ekonominių ir socialinių pasekmių Baltarusijos vadovybei, jeigu jie nenorės atsiverti dialogui. Nuo to, kokią nuomonę apie Astravą dabar suformuos tarptautinė bendruomenė, priklausys Europos ir Baltarusijos santykiai ateityje", – sakė Masiulis.

  Rezoliucija oficialiai turėtų būti pristatyta spalio 10 dieną Parlamentinės Asamblėjos metu.

  Lietuva, nepaisant Astravo AE atliktų streso testų, teigia, kad elektrinė nėra saugi. Vilnius jos statybą vadina "nacionaline grėsme" ir nuolat reiškia pretenzijas. Be to, Lietuvos valdžia paragino kitas valstybes boikotuoti Astravo AE ir ateityje nenaudoti jos energijos.

  Minskas, teigia, kad atominė elektrinė atitiks tarptautinius saugumo reikalavimus, ir Vilniaus protestai yra "politizuoti", o ne kilę iš susirūpinimo regiono saugumu.

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus. Ją sudarys du naujosios kartos energetiniai blokai, atitinkantys naujausius saugos standartus. Pirmojo bloko paleidimas planuojamas 2019 metais, o antrojo — 2020 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (176)

  Dar šia tema

  Seimo pirmininko pavaduotojas sukritikavo pasipriešinimą Astravo AE statybai
  Andriukaitis pareiškė, kad Astravo AE gali būti visiškai saugi
  Minskas papasakojo apie derybas su kaimynais dėl energijos eksporto iš Astravo AE
  Seimo narys reikalauja iš Vyriausybės kasmėnesinių kovos su Astravo AE ataskaitų
  Tegai:
  Astravo AE

  Svarbiausios temos