05:21 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Aiškinamajame rašte sakoma, kad toks reguliavimas suteiks galimybę valstybės institucijoms bei piliečiams geriau pasirengti referendumui, antra vertus – nemažinama žemutinė laiko riba sudaro galimybę ypač skubiais atvejais referendumą paskelbti per palyginti trumpą laiką, jei tokia būtinybė ateityje iškiltų

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Seimas priėmė Referendumo įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta pailginti laikotarpį, per kurį surengiamas referendumas Seimui priėmus nutarimą dėl referendumo paskelbimo, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Iki šiol Referendumo įstatyme buvo įtvirtinta, kad referendumas vykdomas ne vėliau kaip po trijų mėnesių ir ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių po Seimo nutarimo priėmimo.

  Seimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Kaip anksčiau yra teigęs Seimo Pirmininko pavaduotojas, Darbo grupės pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti vadovas Arvydas Nekrošius, nustatytas laikotarpis yra labai trumpas, o jo pratęsimas sudarys geresnes sąlygas referendumo vykdymui pasirengti (suplanuoti jam skirtas lėšas, piliečiams – įsigilinti į referendumui pateiktus klausimus ir pan.).

  Priimtomis pataisomis nutarta nustatyti, kad referendumas vykdomas ne vėliau kaip po aštuonių mėnesių ir ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių po Seimo nutarimo dėl referendumo paskelbimo priėmimo.

  Aiškinamajame rašte sakoma, kad toks reguliavimas suteiks galimybę valstybės institucijoms bei piliečiams geriau pasirengti referendumui, antra vertus – nemažinama žemutinė laiko riba sudaro galimybę ypač skubiais atvejais referendumą paskelbti per palyginti trumpą laiką, jei tokia būtinybė ateityje iškiltų.

  Šiuo metu Seimas pradėjo svarstyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio pristatytą Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, apibrėžiančio pilietybės įgijimą.

  Pagal pateiktą siūlymą privalomasis referendumas būtų vykdomas dvi dienas – 2019 metų gegužės 12 dieną ir 2019 metų gegužės 26 dieną. Projekto iniciatoriai referendumą siūlo vykdyti dvi dienas, įvertinę tai, kad Konstitucijos I skirsnio nuostatų pakeitimui reikalinga surinkti ypač didelį piliečių balsų skaičių – daugiau kaip pusę piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

  Dar šia tema

  Kaip įsijautę militaristai Lietuvos gynybą silpnina
  Buvęs Lietuvos prezidentas pasiūlė surengti referendumą dėl lito sugrąžinimo
  Referendumas ir rinkimai: ekonomika ir ekonomija
  Tegai:
  referendumas, pataisos, Seimas

  Svarbiausios temos