11:09 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Lietuvos vadovės kalboje labiau atsispindėjo rūpestis dėl reputacijos nei turinio, mano politologas Aleksandras Asafovas

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėdama JT Generalinėje Asamblėjoje, pareiškė, kad populizmo augimas politikoje ir izoliuotumo tendencijos yra pasaulio bendruomenei nerimą keliantys iššūkiai. Ji taip pat pabrėžė, kad negalima leisti, jog "nacionalizmą ir susiskaldymą palaikantys balsai laimėtų prieš dialogą ir bendradarbiavimą".

  Be to, Grybauskaitė sukritikavo JT Saugumo Tarybą ir apkaltino ją tuo, kad organizacija negali susidoroti su  nė viena didžiule pastarojo dešimtmečio krize.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas Aleksandras Asafovas pasakė, kad Lietuvos prezidentės pareiškime labiau atsispindi rūpestis dėl reputacijos nei turinio.

  "Žinoma, jie ima tai, kas yra arčiau jų iš savo darbotvarkės, ir naudoja tam tikras tezes, nors šios pretenzijos yra taikomos ir jiems patiems. Ir Grybauskaitė nėra išimtis, ir Petro Porošenko su pretenzijomis dėl Azovo taip pat nėra išimtis. Todėl, žinoma, šiose kalbose daugiau rūpesčio dėl reputacijos nei turinio, ir sunku ieškoti jose racionalaus grūdo", — kalbėjo politologas.

  Asafovas pareiškė, kad šalių lyderiams, priklausantiems  nuo kitų ideologijos, yra akivaizdus JT reformų būtinumas, tačiau iš pradžių šią organizaciją kritikavo JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas.

  Dar šia tema

  Dalia Grybauskaitė Jungtinėse Tautose: su Amerika prieš Rusiją
  Ką sakė Dalia Grybauskaitė JT Generalinės Asamblėjos debatuose
  Grybauskaitė ragina kovoti su diskriminacija dėl lyties
  Tegai:
  užsienio politika, Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos