09:28 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka.

  Konservatoriai tvirtins kandidatus į merus bei Europos Parlamento rinkimus

  CC BY 2.0 / European People's Party
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4203

  Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad pirminiuose rinkimuose galės balsuoti ne tik partijos nariai, bet ir visi norintys pasisakyti už, jų manymu, geriausią konservatorių kandidatą į prezidentus

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Tarybos posėdyje išklausys kandidatus, kurie dalyvaus pirminiuose prezidento rinkimuose, bus tvirtinamas kandidatų į Europos Parlamentą (EP) abėcėlinis sąrašas bei kandidatai į merus savivaldos rinkimuose, rašo LRT.

  Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad pirminiuose rinkimuose galės balsuoti ne tik partijos nariai, bet ir visi norintys pasisakyti už, jų manymu, geriausią konservatorių kandidatą į prezidentus.

  Per tarybos posėdį taip pat bus pristatyta partijos pirminių rinkimų tvarka renkant savo kandidatą į prezidentus, dalyvaus abu pretendentai – Seimo narė Ingrida Šimonytė ir diplomatas Vygaudas Ušackas.

  "Turime du kandidatus – Ingridą Šimonytę ir Vygaudą Ušacką. Visą spalį vyks debatai, diskusijos ir lapkričio pradžioje, 3–4 dienomis, mes išsirinksime, kuris kandidatas iš šių dviejų gaus TS-LKD paramą ateinančiuose prezidento rinkimuose," — sakė partijos pirmininkas  Landsbergis.

  Teisingumo ministerija, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Александр Липовец

  Pasak Landsbergio, kalbant apie kandidatus į merus, jų atrinkta po vieną. Buvo šiokia tokia diskusija, ar didžiuosiuose miestuose irgi galbūt turėjo būti išankstiniai rinkimai, tačiau atsisakius kandidatams, liko po vieną kandidatą didžiuosiuose miestuose. Jie bus galutinai patvirtinti šeštadienį.

  Rinkimai į Europos Parlamentą vyksta vienu metu visose Europos Sąjungos šalyse. EP nusprendė, kad jie turėtų būti surengti 2019 metų gegužės 23-26 dienomis.

  Nėra vieningos Europos deputatų rinkimų tvarkos. Kiekviena valstybė turi teisę į savo sistemą, kuri turi atitikti tris apribojimus: rinkimai turėtų būti rengiami pagal proporcinę rinkimų sistemą; rinkimų teritorijas galima suskirstyti; procentinis barjeras neturėtų viršyti penkių procentų.

  Lietuvos Seimas nusprendė Europos Parlamento rinkimus rengti 2019 metų gegužės 26 dieną. Rezoliucija dėl rinkimų įsigalios lapkričio 26 dieną.

  Dar šia tema

  Du kandidatai varžysis dėl teisės atstovauti TS-LKD prezidento rinkimuose
  Lietuva rinks naują prezidentą gegužės 12 dieną
  Liudas Mažylis ketina dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose
  Konservatorių "talibai" spaudžia Ušacką į kampą
  Tegai:
  rinkimai, Europos Parlamentas, konservatoriai

  Svarbiausios temos