10:59 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Rolandas Paksas, archyvinė nuotrauka.

  Paksas atsisakė narystės partijoje "Tvarka ir teisingumas"

  CC0 / Vaalliant / Rolandas Paksas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Buvęs Lietuvos prezidentas pareiškė, kad nenori būti susijęs su būsimais partijos, kurią jis pats įkūrė, sprendimais

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Buvęs Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pareiškė, kad nenori būti susijęs su partija "Tvarka ir teisingumas", tai nurodyta asmeniniame politiko tinklalapyje.

  "Nuo šios akimirkos nebelaikau savęs partijos nariu ir nenoriu ateityje būti saistomas su jos politiniais sprendimais ir apsisprendimais", — pareiškė jis.

  Šį savaitgalį partijos "Tvarka ir teisingumas" nariai renkasi į Kongresą Klaipėdoje. Rolandas Paksas — neatsiejamas "tvarkiečių" politinis lyderis ir įkvėpėjas, partijos steigėjas ir kūrėjas, daug kadencijų buvęs jos pirmininku, iš šių pareigų pasitraukęs beveik prieš dvejus metus. Dabar dauguma partijos narių vėl norėtų jį matyti partijos vadovo pareigose, kuriose deramai galėtų atstovauti visai "tvarkiečių" bendruomenei, mobilizuotų partiją būsimoms rinkiminėms batalijoms.

  Rolandas Paksas teigia, kad nusprendęs palikti partijos pirmininko pareigas prieš dvejus metus priėmė pasvertą ir įvairiapusiškai apmąstytą politinį sprendimą. Jo manymu, politinių bendraminčių ir bendražygių bendruomenė tai gerai suprato ir palaikė.

  Pasak Pakso, politika yra kur kas daugiau nei formalus buvimas kokioje nors organizacijoje ar aukštas partinis postas. Politika jam yra žinių, įgūdžių, vertybinio supratimo bei visos gyvenimiškos patirties galimybių sutelkimas ir tikslingas panaudojimas bendrojo gėrio kūrimui tautos ir valstybės labui.

  Šiandien mūsų valstybė, anot buvusio valstybės vadovo, taip sparčiai ritasi žemyn, kad kur kas svarbiau yra apčiuopti dabarties iššūkių politines priežastis ir sustabdyti neigiamus socialinius bei politinius procesus, kurie gali sukelti pražūtingus padarinius mūsų tautiškumui ir valstybingumui.

  Jis žada dalyvauti prezidento rinkimuose, nepaisydamas to, kad juose formaliai kandidatuoti negali. Partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis LRT RADIJUI sakė manantis, kad toks Rolando Pakso sprendimas buvo seniai apgalvotas.

  Perrinkimo siekiantis dabartinis partijos vadovas Remigijus Žemaitaitis sako manantis, kad  Pakso sprendimas nebuvo spontaniškas, ir sieja jį su europarlamentaro įkurtu visuomeniniu judėjimu "Šaukiu aš tautą".

  Partijos "Tvarka ir teisingumas" pirmininko Žemaitaičio kadencija baigsis gruodžio pradžioje.

  Partija "Tvarka ir teisingumas"

  Anksčiau buvęs valstybės vadovas sukūrė partiją "Tvarka ir teisingumas", tačiau atsisakė jai vadovauti, spaudžiant oponentams.

  Paksas buvo pašalintas iš valstybės vadovo pareigų 2004 metais dėl nepatvirtintų kaltinimų. Pats politikas teigia, kad apkalta jam buvo paskelbta po to, kai jis pradėjo kovą su korupcija ir pradėjo domėtis stambiais sandoriais.

  Paskui Konstitucinis Teismas iki gyvos galvos uždraudė Paksui kandidatuoti į politiko arba kitas priesaikos reikalaujančias pareigas. Europos Žmogaus Teisių Teismas nurodė Lietuvai pakeisti sprendimą, tačiau iki šiol tai nebuvo padaryta.

  Neseniai Lietuvos vyriausybė patvirtino Konstitucijos pataisų projektą, leidžiantį Paksui vėl būti išrinktam į prezidento ir deputato postą.

  Dar šia tema

  Paksas eina va bank ir gali žlugti
  "Tvarkos ir teisingumo" frakcija pasirašys bendradarbiavimo sutartį su "valstiečiais"
  Puteikis ragina leisti Paksui kandidatuoti į prezidento postą
  Tegai:
  rinkimai, Tvarka ir teisingumas, Rolandas Paksas

  Svarbiausios temos