23:58 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Igorius Revinas, archyvinė nuotrauka

  Kaliningrado deputatas paskelbtas "persona non grata" Lietuvoje

  © Facebook / Игорь Ревин
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  78 0 0

  Pasak Igorio Revino, Lietuvos valdžia uždraudė jam įvažiuoti į šalį penkerius metus

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Kaliningrado apygardos dūmos deputatas, Rusijos komunistų partijos regiono filialo vadovas Igoris Revinas buvo paskelbtas "persona non grata" Lietuvoje ir per ateinančius penkerius metus jam draudžiama atvykti į Lietuvą. Tai politikas papasakojo interviu Sputnik Lietuva.

  Tik pasienyje politikas sužinojo, kad jam jau uždrausta įvažiuoti į Lietuvą.

  "Jie (pasieniečiai — Sputnik) neaiškina… Jie liepė išlipti iš autobuso, patikrino savo kompiuteryje ir pasakė, kad jūs pas mus pažymėtas kaip "keliantis grėsmę Lietuvos Respublikos saugumui", nepaaiškino jokių priežasčių", — papasakojo Revinas.

  Jo nuomone, draudimas susijęs su tuo, kad Kaliningrado komunistai palaiko Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" lyderį Giedrių Grabauską.

  "Manau, jog taip yra dėl to, kad mes praėjusiais metais priešais Lietuvos Respublikos generalinį konsulatą Kaliningrade surengėme keletą piketų, buvau šių piketų organizatorius, teikiau paraiškas — jie visą laiką mus filmavo ir pan. Turbūt pasiskundė. Piketus rengėme, nes norėjome palaikyti Lietuvos "Socialistinį liaudies frontą", konkrečiai — Giedrių Grabauską, kuris vadovauja šiam frontui, ir dar kelis aktyvistus, kurie, mūsų ir mūsų draugų iš Lietuvos nuomone, buvo neteisėtai persekiojami dėl lankstinukų prieš narystę NATO ir euro įvedimą Lietuvoje platinimo. Mes išreiškėme jiems moralinę paramą", — papasakojo Revinas.

  Pasak deputato, Lietuvoje vyksta politinės represijos.

  "Pikantiška šioje situacijoje yra tai, kad teismas prieš Giedrių vyko kelerius metus, o paskutinis teismo posėdis Vilniuje priėmė teigiamą nuosprendį, jog jis buvo teisus ir buvo neteisėtai suimtas bei persekiojamas", — pabrėžė politikas.

  Be to, jis pakomentavo Komunistų partijos draudimą Lietuvoje bei kai kurių Baltijos šalių politikų troškimą priskirti šiai partijai "nusikalstamos organizacijos" statusą.

  Lietuviai išmokys Kiniją gerbti žmogaus teises Tibete >>

  "Kaip man, kaip mūsų regiono padalinio lyderiui, tai  (vertinti — Sputnik)? Kaip klaikią <…>  Mes matome, kad pasaulyje įsibėgėja kairysis globalizmas… Ir toliau ši tendencija dar labiau vystysis. Atkreipkite dėmesį į tai, kad visų mūsų kaimynų Baltijos šalyse, kurie nekenčia komunistų, antikomunizmas labai įdomiai dera su meile kinų komunistams, nes jie visose derybose žemai lenkiasi prieš juos, kad tik draugai iš Kinijos atvežtų prekių, kurios eksportuojamos tik per jų uostus. Čia jie nėra alergiški komunistams", — sakė Revinas.

  Dar šia tema

  Zingeris skelbia, kad jam draudžiama įvažiuoti į Rusiją
  Adomėnas laiko pripažinimą LKP "nusikalstama" istorijos "peržaidimu"
  Konservatorių marazmas, arba kaip Landsbergis tapo LKP advokatu
  Čėčėnija pakomentavo draudimą Kadyrovui atvykti į Lietuvą
  Tegai:
  draudimas atvykti, Kaliningradas

  Svarbiausios temos