10:37 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Lietuvos Respublikos Seimas

  Liberalai: Valdantieji sąmoningai blokuoja opozicijos veiklą Seime

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Seimo Liberalų frakcijos atstovai teigia, kad opozicijos įstatymų projektai, kurie valdančiosios daugumos yra blokuojami, vėliau pateikiami valdančiųjų vardu

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai teigia, kad "valstiečiai", sėkmingai įsijautę į dvarponių vaidmenį, blokuoja opozicijos veiklą, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Pasak Seimo Liberalų frakcijos atstovų, opozicijos įstatymų projektai, kurie valdančiosios daugumos yra blokuojami, vėliau pateikiami valdančiųjų vardu. Anot jų, valdančioji dauguma, pamindama visus demokratijos principus, blokuoja ir gerąsias iniciatyvas, drausdama opozicijos organizuojamus renginius.

  Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija nuo balandžio mėnesio bando gauti leidimą surengti Šunų gerovės konferenciją, kuri turėjo įvykti spalio 5 dieną, tačiau Seimo valdyba, likus savaitei iki renginio (rugsėjo 26 dieną), atmetė prašymą, nepateikusi jokių argumentų.

  Seimo valdyba neatsižvelgė, kad Seime veikia laikinoji grupė "Už šunų gerovę ir apsaugą", kad vienas iš pranešėjų – būtent šios laikinosios grupės pirmininkas ir valdančiosios daugumos atstovas Kęstutis Mažeika, nei kad į renginį sukviesta apie 20 pranešėjų: valstybės, savivaldybės institucijų, akademinės bendruomenės, gyvūnų gerovės, kitų nevyriausybinių organizacijų, šunų dresūros mokyklų atstovai, veterinarijos gydytojai ir politikai.

  Renginio globėjas Petras Auštrevičius stebisi, kad Seimo valdyba ignoruoja renginius, kurie yra aktualūs ir kuria pridėtinę vertę.

  Valdančiųjų veiksmai žemina Seimo reputaciją

  Pasak Lietuvos kinologų draugijos prezidentės ir renginio organizatorės Ramunės Kazlauskaitės, nesutarimai tarp politikų neturėtų trukdyti Seimo darbui, tačiau, remiantis principais "patinka-nepatinka", kenčia nevyriausybinės organizacijos, visuomenė ir paties Seimo reputacija. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, Seimo valdantieji visokiomis manipuliacijomis, užsiėmę autokratiniu valdymu, diktuoja sąlygas, kas gali, o kas negali vykti Seime.

  "Dvarponiškas elgesys su opozicija "leisiu-neleisiu" iš tikrųjų siutina, kai opozicijos teisės yra mindomos", – sakė Gentvilas.

  Šunų gerovės konferencija turėjo vykti Europos informacijos biure, į kurį užeiti galima be leidimų.

  Konferencijoje planuota skaityti pranešimus aktualiomis šunų gerovės ir švietimo temomis, vėliau planuota surengti apskritojo stalo diskusiją, kurioje būtų aptartos bendradarbiavimo tarp institucijų galimybės ir numatytos švietėjiškos veiklos dėl šunų gerovės gairės.

  Lietuvos Respublikos Seimas
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Seimas

  Dar šia tema

  Seimas nuteistiesiems iki gyvos galvos duoda viltį išeiti į laisvę
  Nuspręsta pailginti referendumo surengimo laikotarpį
  Konservatoriai tvirtins kandidatus į merus bei Europos Parlamento rinkimus
  Buvęs Lietuvos prezidentas Paksas vėl ketina balotiruotis į prezidento postą
  Tegai:
  Lietuvos Liberalų sąjunga, Seimo opozicija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

  Svarbiausios temos