04:32 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Vyriausybės pasitarimo metu dėl neaiškių priežasčių buvo atmestas Susisiekimo ministerijos pateiktas projektas, kuriuo buvo siūloma, kad žurnalistai galėtų gauti Registrų centro duomenis neatlygintinai

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Seimo opozicinių frakcijų atstovai kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami pateikti Vyriausybės pasitarimo garso įrašą, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl informacijos žurnalistams teikimo iš Registrų centro, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Lietuvos Respublikos Seimo opozicinių frakcijų atstovai, remdamiesi Seimo Statuto suteikiamomis teisėmis ir Lietuvos Respublikos teise gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo nuostatomis, prašo premjero pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarimo, vykusio 2018 metų spalio 3 dieną, visą ir netaisytą garso įrašą.

  Opozicinių frakcijų atstovai ragina Ministrą Pirmininką neslėpti nuo visuomenės ir žiniasklaidos atstovų pasitarimo eigos ir turinio.

  " Jūsų patarėjo atsakymas įrašo prašantiems žurnalistams, kuriuo atsisakyta tą padaryti, demonstruoja aroganciją ir neprofesionalumą. Mus neramina tendencijos, rodančios, kad valdžia bando apriboti žiniasklaidos laisvę ir didinti politinę įtaką žiniasklaidai", – pažymi TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. 

  Minėto Vyriausybės pasitarimo metu buvo diskutuojama dėl Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo, kuriame dėl neaiškių priežasčių buvo atmestas Susisiekimo ministerijos pateiktas projektas, kuriuo buvo siūloma, kad žurnalistai galėtų gauti Registrų centro duomenis neatlygintinai.

  Dar šia tema

  Selektyvi žodžio laisvė Lietuvoje
  Lietuvos rusams rusiškai skleis melą apie Rusiją
  Ekspertas paaiškino, kodėl Vakarai bando apriboti Rusijos žiniasklaidos darbą
  Tegai:
  Registrų centras, Susisiekimo ministerija, Vyriausybė

  Svarbiausios temos