08:12 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Prezidentūra, archyvinė nuotrauka.

  Lietuvą aplankys Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovai

  © Sputnik/ Alisa Babickaya
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  106 0 0

  Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovai Lietuvoje lankysis su oficialiu vizitu valstybės atkūrimo 100-mečio proga

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 10 dieną, 10:30 val., susitiks su Jungtinės Karalystės Princu Edvardu, Vesekso grafu, ir Vesekso grafiene Sofija, rašo Prezidentės spaudos tarnyba.

  Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovai Lietuvoje lankysis su oficialiu vizitu, minint valstybės atkūrimo 100-metį.

  Susitikime bus aptarti dvišaliai santykiai, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas saugumo, ekonomikos, investicijų ir inovacijų skatinimo bei kultūros srityse.

  Jungtinė Karalystė prisiėmė atsakomybę vadovauti NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje.

  Lietuva kartu su Nyderlandais bei kitomis Baltijos ir Šiaurės šalimis prisijungė prie Jungtinės Karalystės iniciatyva kuriamų papildomų greitojo reagavimo pajėgų. Šios šalies ekspertai dalyvauja Kaune steigiamo regioninio kibernetinio centro veikloje.

  Jungtinė Karalystė patenka į didžiausių prekybos partnerių dešimtuką. Lietuvos ir Jungtinės Karalystės interesai sutampa ir ekonomikos srityje. Sukūrusios per 20 tūkst. darbo vietų mūsų šalyje, britų kompanijos orientuojasi į inovacijas, gyvybės mokslus, biomediciną, aukštąsias technologijas.

  Vizito metu Vesekso grafas kartu su prezidente Valdovų rūmuose įteiks Edinburgo hercogo apdovanojimus asmeninio tobulėjimo per savanorystę, mokslo žinias, sportą ir meną siekiantiems Lietuvos jaunuoliams. Karališkoji pora taip pat lankysis Vilniaus universitete, atidarys parodą apie diplomatinius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ryšius tarpukariu, Antakalnio kapinėse pagerbs Laisvės gynėjų atminimą.

  Princas Edvardas yra daugelio socialinių ir kultūros projektų globėjas. Jaunystėje domėjęsis menu ir vaidyba, Vesekso grafas globoja Birmingamo simfoninį orkestrą, kuriam šiuo metu diriguoja Mirga Gražinytė-Tyla, Windsoro festivalį ir nacionalinį jaunimo teatrą.

  Vesekso grafienė Sofija daug dėmesio skiria neįgaliesiems ir aklumo prevencijai. Prisideda skatinant lyčių lygybę darbo rinkoje, globoja apie 70 įvairių organizacijų.

  Dar šia tema

  Karališkoji Norvegijos pora lankysis Krašto apsaugos ministerijoje
  Trečias Viljamo ir Keit vaikas gavo vardą
  Titului patvirtinti Megan Markl pusmetį lankys "hercogienės kursą"
  Tegai:
  oficialus vizitas, Jungtinė Karalystė

  Svarbiausios temos