21:16 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, archyvinė nuotrauka

  Lenkijos premjeras kritikuoja savo tėvą už norą bendradarbiauti su Rusija

  Agencja Gazeta/Slawomir Kaminski via REUTERS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Lenkijos vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Rusija "smogia" Lenkijai, o jo tėvas klaidingai tiki, kad partnerystė su Maskva bus pelninga

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis viešai kritikuoja savo tėvą, vyresnįjį Seimo deputatą, už norą gerinti santykius su Rusija. Kritiką jis išsakė interviu "Do Rzeczy".

  "Aš labai myliu savo tėvą, bet aš visiškai nesutinku su juo ir manau, kad jis turi klaidingą nuomonę apie šiuos santykius", — sakė Lenkijos ministras pirmininkas.

  Seimo vyresnysis narys Kornelis Moravieckis savo kalbomis parlamente ragina Lenkijos vadovybę susilaikyti nuo rusofobijos ir įžvelgti Rusijoje partnerę.

  Savo ruožtu Moravieckio sūnus teigia, kad Rusija vienu metu "smogia" Lenkijai keliose srityse, todėl ministras pirmininkas pavadino savo tėvo nuomonę "neteisinga".

  Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš vakarų politikų lūpų, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos.

  Anksčiau interviu Sputnik Lietuva politologas, Rusijos geopolitinės ekspertizės centro direktorius Valerijus Korovinas pažymėjo, kad Lenkija savo pasipriešinimu Rusijai, norėdama atsikratyti "sovietinės" ir "Rusijos okupacijų", pasiekė tokio lygio iniršį, kad oficialiame lygmenyje pateko į karinę priklausomybę nuo JAV. Kalbėdamas apie Lenkijos prezidento Andžejaus Dudos prašymą įsteigti "Fort Trump" bazę Lenkijos teritorijoje, ekspertas sakė, kad respublika savanoriškai sutinka su amerikiečių okupacija.

  Dar šia tema

  Rusijos URM: JAV bazė Lenkijoje kelia grėsmę Rusijai
  Lietuva praranda JAV įtakos agento Europoje statusą?
  Lietuva ir Lenkija vadovauja ES "rusofobijos frontui"
  Tegai:
  rusofobija, kritika, Lenkija

  Svarbiausios temos