02:36 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Kibernetinis saugumas, archyvinė nuotrauka

  Viešosios įstaigos ir įmonės bendrai dalyvauja kibernetinėse pratybose

  © Sputnik / Владимир Трефилов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Be to, visą savaitę kibernetinio saugumo ir gynybos pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenė ir sąjungininkų atstovai

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Šią savaitę, spalio 8-12 dienomis,  Lietuvoje vyksta kibernetinio saugumo ir gynybos pratybos "Kibernetinis skydas 2018" ir "Gintarinė migla 2018", kuriose bendrai treniruojasi valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijos bei įmonės, Lietuvos kariuomenė ir sąjungininkų atstovai, rašo Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Pastaraisiais metais situacija kibernetinėje erdvėje ėmė sparčiai keistis. Kibernetinės atakos tapo nauju, moderniu pavojingu ginklu, galinčiu suparalyžiuoti ne tik atskirų įstaigų, gamybos, prekybos, transporto, ryšių, elektros energijos, vandens tiekimo įmonių, bet ir valstybės ginkluotos gynybos operacijas", – sako krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

  Vienu metu organizuojamose Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir Lietuvos kariuomenės pratybose užduotys yra skirtingos, tačiau pagrindinis dėmesys bus skiriamas visų dalyvaujančių institucijų veiksmų koordinacijai ir kuo efektyvesniems sprendimams, siekiant sustiprinti Lietuvos kibernetinį saugumą ir gynybą.

  Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) rengiamos pratybos "Kibernetinis skydas 2018" orientuotos į valstybės lygmens pasirengimą kibernetinėms grėsmėms, jose tikrinamos Nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano procedūros. Šiemet pratybose dalyvaus apie 140 atstovų iš daugiau nei 30 Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus institucijų bei įmonių, valdančių valstybės informacinius išteklius ir ypatingos svarbos informacinę infrastruktūrą.

  Lietuvos kariuomenės pratybose "Gintarinė migla 2018" dalyviai vykdys kibernetinės gynybos užduotis pagal konkretų scenarijų, akcentuojant karinių kibernetinių pajėgumų rengimą. Pratybose treniruosis Gynybos štabo Ryšių ir informacinių sistemų valdybos kariai, LDK Gedimino štabo bataliono Tinklų valdymo ir kibernetinės gynybos moduliai, komplektuojami profesinės karo tarnybos ir aktyvaus rezervo kariais, taip pat Vilniaus universiteto ir AB "Lietuvos geležinkeliai" reagavimo į kompiuterinius incidentus komandos.

  "Kiberatakos" ir kišimasis į prezidento rinkimus: kas neleidžia lietuviams užmigti >>

  Pratybose "Kibernetinis skydas" ir "Gintarinė migla" šiais metais perėjo į tarptautinį lygmenį — į pratybas "Kibernetinis skydas 2018" įtraukiamos Lietuvos inicijuoto ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) rėmuose vystomo kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų projekto komanda, o "Gintarinė migla 2018" — JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir JAV Karinių oro pajėgų kibernetinės gynybos komponento jungtinė greito reagavimo į kibernetinius incidentus komanda.

  Abiejų pratybų treniruojamos komandos veiks tiek iš mokymų vietų Vilniuje ir Kaune, tiek ir nuotoliniu būdu iš savo institucijų bei įmonių.

  Pratybose jau trečius metus vyksta glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos mokslo institucijomis — mokymams skirtą virtualią informacinę ir kitą infrastruktūrą suteikia Kauno technologijos ir Vilniaus universitetai. Lietuvos kariuomenė, stiprindama bendradarbiavimą su Vilniaus universitetu, 2018 metų rugsėjį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

  Dar šia tema

  Danijos parlamentas paragino užpulti Rusiją kibernetinėje erdvėje
  Lietuva sukurs vieningas ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  CERT apdorojo 54,4 tūkst kibernetinių incidentų
  Lietuvos iniciatyva ES sukurs kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  Tegai:
  kibernetinės pratybos, kibernetinis saugumas, "Kibernetinis skydas"

  Svarbiausios temos