07:50 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Grybauskaitė susitiko su oficialiu vizitu Lietuvoje viešinčiais Jungtinės Karalystės princu, Vesekso grafu Edvardu ir Vesekso grafiene Sofija, nuotrauka iš įvykio vietos

  Grybauskaitė su princu Edvardu aptarė "iš Rytų patiriamą grėsmę"

  © Lietuvos Prezidento kanceliarija/Robertas Dačkus
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialiu vizitu Lietuvoje viešinčiais Jungtinės Karalystės princu, Vesekso grafu Edvardu ir Vesekso grafiene Sofija

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Dvišaliame susitikime aptarti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiai, iš Rytų patiriamos grėsmės ir Europos saugumo stiprinimas, rašo Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Politologas Konstantinas Voronovas
  © Photo : из архива Константина Воронова

  Be to, pabrėžiama, kad karališkojo vizito tikslas — paminėti Lietuvos atkūrimo 100-metį. Dar viena karališkosios poros apsilankymo priežastis — įteikti Edinburgo Kunigaikščio apdovanojimus asmeninio tobulėjimo per savanorystę, mokslą, sportą ir meną siekiančiam jaunimui. Iš trijų Baltijos šalių tik Lietuvoje vykdoma programa pradėta 2006 metais per Jungtinės Karalystės Karalienės Elžbietos II ir Edinburgo Kunigaikščio Pilypo valstybinį vizitą.  

  Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuvą ir Didžiąją Britaniją sieja tvirtas įsipareigojimas demokratinėms vertybėms, tapatus saugumo situacijos suvokimas, siekis padėti patiriantiems agresiją ir atvirumas kurti savo žmonių gerovę.

  "Didžiosios Britanijos vaidmuo itin svarbus atremiant konvencines ir hibridines grėsmes. Nuo ciniško cheminio ginklo ir radioaktyviųjų elementų panaudojimo taikos metu ne kartą nukentėjusi Didžioji Britanija kartu su Lietuva yra vienos aktyviausių iniciatorių didinant Europos atsparumą hibridiniam karui", — sakė prezidentė.

  Pasak Grybauskaitės, nors Jungtinės Karalystės žmonės referendumu apsisprendė išstoti iš Europos Sąjungos, tačiau ši valstybė visuomet išliks svarbi Lietuvos ir Europos Bendrijos partnerė, be kurios neįsivaizduojama Senojo žemyno saugumo architektūra. Prezidentė pabrėžė tikinti, kad "Brexit" derybose bus apginti čia gyvenančių Lietuvos ir kitų ES šalių piliečių interesai.

  Даля Грибаускайте на встрече с графом и графиней Уэссекскими Эдвардом и Софией, 10 октября 2018 года
  Susitikime taip pat akcentuotas dvišalis bendradarbiavimas kultūros srityje

  Susitikime taip pat akcentuotas dvišalis bendradarbiavimas kultūros srityje. Princas Edvardas globoja Birmingamo simfoninį orkestrą, kuriam šiuo metu diriguoja Mirga Gražinytė-Tyla.

  Dar šia tema

  Lietuvos eksportuotojai ruošiasi blogiausiam scenarijui po Brexit
  Lietuva palaikė Airijos siekius užkirsti kelią sienų atsiradimui Europoje po Brexit
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos