10:37 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Operacijoje, vykstančioje Lietuvos vandenyse, dalyvauja Belgijos štabo ir aprūpinimo laivas, minų medžiotojai iš Norvegijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Vokietijos

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Šešių NATO šalių Karinių jūrų pajėgų laivai vykdo nuo I ir II pasaulinių karų likusių sprogmenų nukenksminimo (Historical Ordnance Disposal Operation)  operaciją Lietuvos vandenyse, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  "Šios operacijos prisideda prie saugumo užtikrinimo Baltijos jūroje, galimybių pasidalyti sukaupta minų paieškos ir nukenksminimo patirtimi ir žiniomis istoriniuose minų laukuose", ― teigiama pranešime.

  Operacijosje dalyvauja NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginio  (Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1) laivai.

  Šią grupę sudaro šeši laivai: Belgijos štabo ir aprūpinimo laivas "Godetia", minų medžiotojas iš Norvegijos "Maaloey", minų medžiotojas iš Latvijos "Rusins", minų medžiotojas iš Lietuvos "Kuršis", minų medžiotojas iš Nyderlandų "Makkum" ir minų medžiotojas iš Vokietijos "Homburg".

  Nuo I ir II pasaulinių karų likusių sprogmenų nukenksminimo operaciją Lietuvos vandenyse su atvykimu į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą tęsis iki spalio 17 dienos.

  Dar šia tema

  Klaipėdos uostas priėmė 37 NATO laivus
  NATO pratybų metu netoli Estijos buvo rasti penkių laivų likučiai
  Tegai:
  NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos